Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Jest data premiery 3. sezonu serialu ''Amerykańscy bogowie'' 0

Nadchodzi oczekiwany 3. sezon serialu Amerykańscy bogowie. Neil Gaiman opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis z grafiką zdradzającą datę premiery nowej serii.

fot. materiały prasowe

Amerykańscy bogowie z długo wyczekiwaną trzecią serią powrócą już na początku 2021 roku. Premiera na Starz zaplanowana została na 10 stycznia.

Amerykańscy bogowie stanowią adaptację powieści Neila Gaimana, łączącą w sobie elementy mitologiczne, konwencję fantasy oraz klasyczne amerykańskie stereotypy.

Serial ukazuje nam historię Cienia, który przed wyjściem z więzienia dowiaduje się, ze jego żona zginęła w wypadku samochodowym. Kiedy Cień udaje się na jej pogrzeb, w samolocie poznaje pana Wednesdaya, który proponuje mu pracę ochroniarza. Wkrótce po przyjęciu propozycji, Cień, wraz ze swoim nowym pracodawcą wyruszają w podróż po Ameryce, podczas której odwiedzają dziwnych znajomych pana Wednesdaya, którzy okazują się dawnymi bogami mającymi za zadanie walczyć z nowoczesnymi amerykańskimi bogami tj. telewizja czy internet. Te bowiem są przyczyną upadku dawnych wierzeń.

W trzecim sezonie Cień udaje się do małego miasteczka Lakeside, aby spróbować normalnego życia. Będzie musiał także wybrać po której stronie stoi – ludzi czy swoich przodków bogów. Doświadczymy także wątku imigrantów, którzy przywieźli do Ameryki swoich własnych bogów.

Walki bogów i ludzi w trzecim sezonie serialu będą niezwykle aktualne w dzisiejszym świecie. Sam Gaiman mówi: nie sądziłem, że powieść będzie teraz tak bardzo aktualna, kiedy pisałem ją ponad 20 lat temu.

Czekacie na 3. sezon tej produkcji?

Źrodło: collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…