Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Nowiny ze świata'' z Tomem Hanksem zadebiutują w I dzień Świąt 0

Po niedawnym zwiastunie produkcji Nowiny ze świata, przyszedł czas na ogłoszenie dokładnej daty premiery tej hollywoodzkiej produkcji z Tomem Hanksem w roli weterana wojny secesyjnej.

Ekranizację powieści Nowiny ze świata Paulette Jiles będziemy mogli podziwiać na ekranach kin już od I dnia Świąt Bożego Narodzenia, a więc od 25 grudnia br.

Hanks wciela się w weterana wojny secesyjnej kapitana Jeffersona Jyle Kidda, który pięć lat po zakończeniu starć wędruje od miasta do miasta trudniąc się fachem gawędziarza. Dzieli się ze spragnionymi mieszkańcami wszelkimi informacjami ze świata. Pewnego dnia jego losy krzyżują się z dziesięcioletnią dziewczynką imieniem Johanna (Helena Zengel), która przygarnięta została przez mieszkańców Kiowa, po tym jak Ci wybili jej rodzinę sześć lat wcześniej. Teraz Johanna zżyta z nowym środowiskiem wbrew swojej woli zwrócona ma zostać swojej biologicznej rodzinie jaka jej pozostała – cioci i wujkowi. Doprowadzić do nich ma ją właśnie Jefferson. Razem przemierzają setki mil i stają w obliczu poważnych niebezpieczeństw, szukając miejsca, które może nazwać domem.

Za reżyserię filmu odpowiada Paul Greengrass, a autorem scenariusza jest Luke Davies. Produkcja powstała dla Universal Pictures.

Poniżej zobaczyć możecie klip, w którym Tom Hanks opowiada o swojej roli na zmianę z filmowymi fragmentami.

Źrodło: collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…