Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Niemcy zamykają kina, Francja zrobi to prawdopodobnie za moment 0

Niestety pandemia koronawirusa nie ustępuje. Z tego też powodu Niemcy zdecydowali się na ponowne zamknięcie kin w całym kraju. Niebawem do naszych zachodnich sąsiadów dołączą kolejne europejskie państwa.

Niemiecka kanclerz Angela Merkel podjęła decyzję o zamknięciu kin od 2 listopada, ponieważ pandemia koronawirusa cały czas się rozprzestrzenia. Prezes głównej niemieckiej organizacji zajmującej się branżą kinową jest zaskoczona tą decyzją i uważa, że doprowadzi ona kina do upadku. Na razie Niemcy zamykają kina na 4 tygodnie. Nasi zachodni sąsiedzi, podobnie jak Polska, przeżywa ogromny wzrost zachorowań, odnotowując dzienne wskaźniki infekcji sięgające 14 000.

Kolejnymi krajami na liście, które niebawem mogą zamknąć kina są Włochy oraz Francja. Na ten moment nie jest jasna sytuacja w Polsce, jeśli chodzi o placówki kinowe. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni, a może i godzin poznamy decyzję rządu odnośnie następnych obostrzeń. W środę ministerstwo zdrowia podało, że mamy 20 tys. 156 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Ponieważ coraz więcej europejskich krajów wprowadza obostrzenia dotyczące kin, spekuluje się, że już niedługo podobna decyzja będzie miała miejsce w całych Stanach Zjednoczonych. Kina w Ameryce Północnej apelują do kongresu o fundusze pomocowe, ale wszystkie rozmowy zostały zawieszone do czasu wyborów prezydenckich.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…