Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Takeshi Kitano doczeka się biografii od Netfliksa 0

Ikona japońskiej kinematografii i nie tylko Takeshi Kitano doczeka się filmowej biografii. Realizacją projektu zajmie się platforma Netflix.

Film będzie nosił tytuł "Asakusa Kid" i powstanie na podstawie pamiętników Takeshiego Kitano o takim samym tytule. Reżyserem i scenarzystą filmu został Gekidan Hitori, który w 2014 roku wyreżyserował "Seiten no hekireki". W rolę główną wcieli się Yagira Yuya, z kolei Oizumi Yo sportretuje mentora Kitano – Fukamiego Senzaburo.

Historia skupi się na relacjach pomiędzy młodym Takeshim Kitano, a Fukamim Senzaburo. Pierwszy pracował wówczas w klubie ze striptizem w rozrywkowej dzielnicy Asakusa w Tokio, z kolei drugi prowadził klub z komisami. Gekidan Hitori, który napisał scenariusz wyjawił, że bardzo długo pracował nad tym projektem – pierwsze pomysły zaczął wprowadzać w życie przed sześcioma laty. Długo czekałem na dzień, w którym będę mógł pracować ze wszystkimi osobami, miastem i historią, które kocham – dodał filmowiec.

Takeshi Kitano to nie tylko znakomity japoński aktor i reżyser, ale równie prawdziwa popkulturowa ikona w swoim kraju. Jest malarzem, komikiem, pisarzem oraz założycielem firmy Office Kitano, która jest agencją talentów i firmą produkcyjną, a także wsparciem dla festiwalu Tokyo Filmex.

"Asakusa Kid" ma trafić do oferty serwisu Netflix w 2021 roku.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Frycek12

król kina gangsterskiego jest ciekawą postacią. film o nim ma szansę się udać.

Proszę czekać…