Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Platformy streamingowe walczą o prawa do widowiska "Godzilla vs. Kong" 0

Zanim będziemy mieli okazję obejrzeć epickie starcie dwóch ikonicznych potworów, prawdziwy bój o prawa do filmu mają stoczyć platformy streamingowe. Bardzo możliwe, że Godzilla vs. Kong trafią od razu do oferty VOD.

Według nieoficjalnych doniesień, włodarze platformy streamingowej Netflix złożyli ofertę firmie WarnerMedia, dotyczącą zakupu praw do superprodukcji Godzilla vs. Kong. Mówi się, że streamingowy gigant jest gotowy zapłacić za film 200 milionów dolarów.

Na razie nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy filmu i oferty Netflixa, ponieważ WarnerMedia posiada przecież swoją platformę streamingową (mowa oczywiście o HBO Max) i możliwe, że włodarze firmy właśnie tam umieszczą filmowe starcie dwóch potworów. Takiego wyjścia nie można wykluczyć, po tym jak podjęto decyzję o premierze filmu Wonder Woman 1984. Podobno przedstawiciele WarnerMedia rozpoczęli już rozmowy na ten temat z wytwórnią Legendary Pictures, która posiada aż 75% udziałów w filmie (reszta jest Warnera).

Rzecznik prasowy Warner Bros. Pictures oczywiście nie powiedział zbyt wiele na temat oferty Netflixa. Zamiast tego oświadczył tylko, że zgodnie z planem Godzilla vs. Kong zawita do kin w przyszłym roku.

Na dzisiaj premiera widowiska Godzilla vs. Kong zaplanowana jest na 21 maja 2021 roku.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Wszystkie czternastolatki mają mokro.

Proszę czekać…