Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rasizm powodem pozwania Universal Pictures przez aktora znanego z "Raju dla par" 0

Universal Pictures został pozwany przez Faizona Love’a. Aktor i komik zarzuca wytwórni dyskryminację rasową. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prawnicy Faizona Love’a wnieśli pozew w tym tygodniu. Główny zarzut jaki aktor kieruje w stronę wytwórni to dyskryminacja rasowa, której miał dopuścić się Universal Pictures w przypadku międzynarodowej promocji filmu komediowego Raj dla par. Dokładnie rozchodzi się o plakat, na którym nie zobaczymy Faizona Love'a oraz Kali Hawk. Aktor uważa, że zamiana była celowa i miała posłużyć do promocji filmu poza granicami Stanów Zjednoczonych.

To nie był przypadek, nie był. Hej, zabrakło nam czarnego tuszu – żartował Love w wywiadzie udzielonym TMZ, jednocześnie wyjaśniając szczegóły sprawy:

To było na zasadzie: "Zagrasz w filmie i będziemy go promować, ale nie sądzę, żeby ktokolwiek cię znał za granicą". Okej, nikt nie zna mnie za granicą. W takim razie jak mają mnie poznać? Po co obsadzać mnie w swoim filmie skoro wiesz, że będzie pokazywany poza granicami? To nie ma sensu.

Faizon Love uważa, że jego kolega John Boyega miał dokładnie taką samą sytuację przy okazji promowania nowych części cyklu "Gwiezdne wojny". Kolejnym powodem, dla którego aktor zdecydował się na pozew były obietnice producentów dotyczące zmiany plakatu oraz więcej ról w filmach wytwórni Universal. Żadna z nich nie została spełniona.

Poniżej możecie zobaczyć plakaty amerykański oraz międzynarodowy:

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…