Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Chris Columbus chciał wyreżyserować finałowe filmy o Harrym Potterze 0

Chris Columbus zapisał się w historii kina, jako ten, który zapoczątkował niesamowitą filmową sagę o Harrym Potterze. Twórca nakręcił dwa pierwsze filmy, jednak liczył, że finałowe starcie z Lordem Voldemortem również padnie jego łupem.

Chris Columbus nakręcił dwa widowiska, których akcja dzieje się w Hogwarcie – Harry Potter i Kamień Filozoficzny i Harry Potter i Komnata Tajemnic. W późniejszych latach Warner Bros. Pictures zatrudniło kilku innych reżyserów i finalnie saga została zakończona przez Davida Yatesa. Columbus wyjawił w wywiadzie z Colliderem, iż miał nadzieję, że to właśnie on nakręci ostatni film o Potterze.

Zawsze chciałem powrócić i nakręcić dwa ostatnie filmy, jednak Yates zdecydował, że zostanie z serią. I to super, ponieważ uwielbiam dwa ostatnie filmy. Drugą część "Insygniów śmierci" uważam za genialny film.

mówił reżyser

Wielu fanów Harry’ego Pottera uważa, ze Hogwart wykreowany przez Chrisa Columbusa był najbardziej magiczny i to właśnie jemu udało się najlepiej oddać niezwykłość tego miejsca. Nie wiadomo, jak wyglądałby finał sagi jego oczami, ale trzeba oddać Yatesowi, że ostatnie dwie części wyszły mu całkiem nieźle. A jakie są Wasze odczucia?

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…