Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nie żyje David Prowse, aktor wcielający się w Dartha Vadera 1

Znany brytyjski kulturysta, a także aktor, który wcielił się w jednego z najbardziej ikonicznych bohaterów w historii kinematografii nie żyje. David Prowse miał 85 lat.

David Prowse, czyli człowiek znany wszystkim fanom kina, jako Darth Vader, nie żyje. Mężczyzna odszedł z tego świata w wieku 85 lat. Informację potwierdził jego agent, Thomas Bowington.

W mediach społecznościowych wiele znanych osobistości pożegnało Davida Prowse’a. W tym również Mark Hamill, który z kolei wcielał się w jego ekranowego przeciwnika w filmach z serii "Gwiezdne wojny". Odtwórca roli Luke’a Skywalkera napisał w swoich social mediach, że był to dobry człowiek i ktoś zdecydowanie więcej niż tylko Darth Vader – aktor, mąż, ojciec, posiadacz Orderu Imperium Brytyjskiego, a także utytułowany sportowiec.

Oczywiście dorobek Davida Prowse’a pozostanie na zawsze z nami, jednak warto pamiętać, że w jego filmowym CV znajdziemy też kilka innych znanych tytułów, aniżeli tylko widowiska z cyklu "Gwiezdne wojny". Zagrał chociażby w Mechanicznej pomarańczy, która była jego przepustką do filmów Lucasa. Kilkukrotnie wcielał się w inny ikoniczny charakter znany z ekranu – potwora Frankensteina, między innymi w filmie Horror Frankensteina

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

Redox

Tak w ramach ciekawostki, na zdjęciu z newsa jest nie śp. David Prowse a Sebastian Shaw. W sumie postać Vadera grało ż 4 aktorów (James Earl Jones podkładał jeszcze głos; no i wiadomo był jeszcze Hayden Christensen w nowszych filmach).

Elizabeth_Linton

@Elizabeth_Linton Wcześniej tak było w źródle. Teraz poprawiona przyczyna.

@fredaser W ogóle taka przyczyna nie powinna być wpisywana.

Redox fredaser

Z tego co udało mi się znaleźć to ta przyczyna, którą dodał jeden z userów, była oparta na poniższym źródle:
https://en.wikipedia.org/wiki/David_Prowse#Death
(…)aged 85, after a short, unspecified illness

Poprawiłem na przyczynę, którą ma wpisaną na profilu na IMDb.

fredaser Redox

@Redox Tak, wiem, wtedy nie było jeszcze przyczyny ani miejsca na IMDb, a na wiki też nieco inaczej brzmiało to zdanie.

Proszę czekać…