Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Netflix zrobi koreańską adaptację hiszpańskiego ''Domu z papieru'' 0

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Netflix ogłosił naprawdę ekscytujący projekt. Zrobi nową wersję swojego własnego serialu. Hiszpański hit Dom z papieru doczeka się koreańskiej adaptacji. Produkcja ta będzie efektem współpracy BH Entertainment i Contents Zium.

fot. materiały prasowe

Za reżyserię koreańskiego Domu z papieru odpowie Kim Hong-sun. Scenariusz napisze Ryu Yong-jae, który wraz ze swoim zespołem na koncie ma oryginalny serial Netflixa Hologramowa miłość i południowokoreański serial komediowy stacji tvN Pamiętnik psychopaty. Koreańska adaptacja składać się ma z 12 odcinków.

Koreańscy twórcy od lat rozwijają własny język i kulturę audiowizualną. Podobnie jak nasz serial, oni także przełamują kulturowe granice, dzięki czemu są punktem odniesienia dla tysięcy widzów na całym świecie, głównie tych młodych.

powiedział Alex Pina, twórca i producent oryginalnego 'Domu z papieru'

Uważam, iż jest to fascynujące, że świat 'Domu z papieru' jest dla kogoś na tyle ciekawy, że pragnie zrobić jego adaptację. Przeniesienie akcji na Półwysep Koreański wydaje się świetną decyzją i jestem tym pomysłem szczerze zachwycony.

dodał

Pierwszy sezon Domu z papieru zadebiutował w 2017 roku. Obecnie w produkcji jest piąta i zarazem finałowa seria. Dotychczas czwarty sezon obejrzało ponad 65 milionów subskrybentów. Ciekawi jesteście czy koreańska adaptacja również okaże się tak wielkim hitem?

Źrodło: variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

i_darek1x

Ja bym wolał żeby zrobili wersję polską ,ale niestety nici z tego ;)

Proszę czekać…