Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Twórca "Wikingów" stworzy miniserial o pladze dżumy w XVII-wiecznej Anglii 0

Michael Hirst, twórca udanego serialu o wikingach, stworzy kolejną historyczną opowieść dla History Channel. Tym razem tematem przewodnim będzie plaga dżumy, która nawiedziła XVII-wieczną Anglię.

History Channel zamierza zrealizować miniserial zatytułowany "The Plague Year". Scenarzystą serialu jest Coleman Herbert (pisał skrypty między innymi przy takich serialach, jak Dochodzenie czy Rectify), natomiast producentem wykonawczym został Michael Hirst, czyli człowiek, który odpowiadał za stworzenie największego hitu History Channel noszącego tytuł Wikingowie.

Serię opisuje się jako portret Londynu z 1665 roku, podczas jednego z najgorszych w historii wybuchów dżumy dymieniczej. Zresztą to wydarzenie znane jest jako "Wielka zaraza". Według badaczy zmarło wtedy od 75.000 do 100 000 osób, czyli około 1/5 całej populacji miasta. Uważa się, że powodem wybuchu dżumy w Londynie była bakteria przenoszona przez szczury.

Na razie nie podano informacji dotyczących obsady aktorskiej serialu. Nie ma również wybranych reżyserów, którzy zajmą się pracą na planie poszczególnych odcinków. Za produkcję odpowiada firma A + E Studios.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…