Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Rachunki bankowe sieci Cinema City zostały zajęte przez komornika 0

Na początku listopada zapadł prawomocny wyrok sądu według, którego sieć kin Cinema City została zobowiązana do zapłaty kilkunastu milionów złotych na rzecz Stowarzyszenia Filmowców Polskich – Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. Wpłata nie została jednak wykonana, co poskutkowało zajęciem rachunków bankowych sieci.

fot. materiały prasowe

Jak donosi portal money.pl sieć kin Cinema City nie zastosowała się do wyroku sądu.

Rachunki bankowe Cinema City pozostają na chwilę obecną zajęte przez komornika. Cinema City może jednak swoim działaniem odblokować je w każdej chwili, decydując się na wykonanie wyroku poprzez wpłacenie zasądzonej kwoty na przykład poprzez swoją spółkę matkę lub którąś ze spółek powiązanych, w tym zagranicznych, dysponujących gigantycznym kapitałem.

czytamy w oświadczeniu zarządu SFP

Nie wiadomo dokładnie o jaką kwotę chodzi – mówi się o kilkunastu milionach polskich złotych z tytułu tantiem oraz odsetkach.

Na Facebooku możemy znaleźć natomiast odpowiedź ze strony Cinema City.

DRODZY KINOMANI 🎬!
Pragniemy was uspokoić i zapewnić, iż ostatnie wiadomości pojawiające się na nasz temat w mediach nie mają bezpośredniego przełożenia na dalsze funkcjonowanie sieci kin Cinema City w Polsce. Dostajemy od Was wiele wiadomości, pytań i słów wsparcia za co bardzo dziękujemy. Dlatego również postanowiliśmy w pierwszej kolejności podzielić się z Wami informacją na ten temat.
Spór z ZAPA jest w toku, a postępowanie sądowe nie zostało zakończone, dlatego nie możemy szerzej go komentować. Cinema City zawsze przestrzega obowiązującego prawa i opłaca wszystkie swoje zobowiązania oraz podatki w Polsce.
Pragniemy Was również zapewnić, iż gdy tylko ponowne otwarcie kin będzie możliwe i odbędzie się na zasadach i warunkach, które będą do zaakceptowania wówczas ponownie spotkamy się w naszych salach przed dużym ekranem.
ZESPÓŁ CINEMA CITY POLSKA

Źrodło: money.pl / Facebook: Cinema City

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…