Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Anna May Wong pojawi się w filmie "Babylon" - wiemy kto ją zagra 0

Legendarna amerykańska aktorka chińskiego pochodzenia Anna May Wong pojawi się w filmie Babylon – najnowszym dziele Damiena Chazelle’a. Wiemy kto wcieli się w gwiazdę kina niemego.

Anna May Wong była pierwszą gwiazdą azjatyckiego pochodzenia, która pojawiła się w Hollywood. W jej filmografii możemy znaleźć takie legendarne dla historii kina dzieła, jak Złodziej z Bagdadu, Szanghaj Ekspres czy Studium w szkarłacie. Postać aktorki pojawi się w najnowszym filmie Damiena Chazelle'a noszącym tytuł Babylon. Na ekranie zostanie ona sportretowana przez Li Jun Li.

Li Jun Li to aktorka, którą mogą kojarzyć przede wszystkim fani seriali telewizyjnych. Pojawiała się w takich produkcjach, jak Quantico, Chicago P.D., Egzorcysta czy Wu Assassins, który możemy znaleźć na platformie streamingowej Netflix.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, iż gwiazda filmu Emma Stone musiała zrezygnować z tego projektu. Jej miejsce zajmie inne głośne nazwisko znane z pierwszych stron gazet. Mówi się, że rozmowy na temat angażu rozpoczęła Margot Robbie.

Babylon jest opisywany jako dramat z epoki, opowiadający o przełomowym momencie późnych lat dwudziestych, kiedy Hollywood zamierzało odejść od kina niemego i zaczęło spoglądać w stronę kina dźwiękowego wraz z debiutem Śpiewaka jazzbandu. Na ekranie pojawi się wiele znanych osób z historii, między innymi ikona kina niemego Clara Bow (właśnie w nią miała wcielić się Emma Stone), pisarka Elinor Glyn oraz szefa studia Irving Thalberg.

Premiera Babylon planowana jest na Boże Narodzenie 2021 roku. Nie wiadomo jednak czy twórcom uda się na czas skończyć film z powodu pandemii koronawirusa.

Źrodło: Collider

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…