Będą kinowe Smerfy 0

Columbia Pictures i Sony Pictures Animation stworzą kinowe smerfy!

Columbia Pictures i Sony Pictures Animation stworzą kinowe animowane Smerfy.

Sony kupiło prawa do niebieskich postaci od Lafig Belgium przez Jordana Kernera (Charlotte's Web), który będzie producentem. David Stem i David Weiss, którzy napisali scenariusz drugiej i trzeciej części Shreka, negocjują napisanie kinowej wersji słynnej bajki.

Kerner zakupił prawa do Smerfów w 2002 roku i od tego czasu pracuje nad stworzeniem bajki, będącej animacją 3-D w Paramount/Nickelodeon, które mogą współfinansować razem z Columbia/SPA, a także prowadzić dystrybucje poza granicami Stanów Zjednoczonych. Studio musi podjąć decyzję jaką będzie sprawować rolę przy tym filmie.

Smerfy zostały stworzone w 1958 roku przez belgijskiego rysownika, Pierre’a Culliforda, znanego na świecie jako Peyo. Smerfy oryginalnie po francusku nosiły tytuł Les Schtroumpfs i były stworzone dla belgijskiej serii komiksów, na początku były to bardzo nieznaczące postaci. Mieszkańcy wioski, znani ze swojej niebieskiej skóry i małych rozmiarów rozszerzyły działalność na figurki, gry, zabawki, park rozrywki i hitowy serial telewizyjny, który mogliśmy oglądać w wieczorynce w TVP1. W Stanach stacja NBC puszczała Smerfy w sobote rano w latach 1981-1990.

SmerfySmerfy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…