Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

TOP5: Najlepsze trylogie filmowych warte (ponownego) obejrzenia w te święta 1

Okres świąteczny to doskonały czas na to, aby bez wyrzutów sumienia oddać się beztrosce i spędzić czas na relaksującej rozrywce. Jednym z najlepszych sposobów, na dostarczenie sobie wielogodzinnej przyjemności jest wspólne oglądanie trylogii filmowych. Różnorodność dostępnych filmów jest tak bogata, że każdy może znaleźć coś idealnego dla siebie i swoich bliskich. Oto niektóre z najlepszych propozycji na te święta.

Ian McKellen, film "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Świąteczny Książę

Świąteczny książę

Trylogia "Świąteczny książę" to trzy filmy przeznaczone dla całej rodziny:

Główną bohaterką serii jest młoda dziennikarka Amber, która zostaje wysłana w podróż, aby po kryjomu przygotować materiał o księciu, który wkrótce ma zostać królem. W efekcie Amber zakochuje się w księciu i wplątuje w dworską intrygę. W kolejnych częściach trylogii widzowie mogą poznać dalsze losy pary.

Film jest przeznaczony dla widzów w wieku od 7 lat i jest dostępny na platformie Netflix. W przypadku problemów z połączeniem się z bazą filmów lub aby zachować bezpieczne połączenie podczas całego czasu trwania filmów, warto skorzystać z usługi VPN online.

Listy do M.

Listy do M. 4

Trylogia romantyczna osadzona w klimacie świątecznym "Listy do M." doczekała się już trzech części, a w przyszłym roku na ekranach pojawi się także czwarta część filmu. Komedia w zabawny i często wzruszający sposób opowiada historię pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, których historie splatają się, czego efektem są na nowo odkryte uczucia. W serii ukazały się dotychczas:

Kolejne filmy serii przedstawiają przygody tych samych bohaterów, jednak dzieją się one kilka lat później zawsze w dniu Wigilii Bożego Narodzenia. Poznajemy ich nowe problemy, radości i wyzwania. Charakterystycznym bohaterem serii stał się Święty Mikołaj grany przez Tomasza Karolaka.

Filmy przeznaczone są dla widzów w wieku od 13 lat i można je obejrzeć na platformach VOD oraz Player.

Władca Pierścieni

Trylogia "Władca Pierścieni" w reżyserii Petera Jacksona miała swoją premierę w kolejne święta Bożego Narodzenia już prawie 20 lat temu, jednak pomimo tego, że nie ma w niej elementów świątecznych, jest doskonałym pomysłem na dostarczenie sobie wielogodzinnych emocji. Trzy części trylogii zostały zainspirowane bestsellerowymi książkami Tolkiena, a każdy z filmów serii zdobył mnóstwo nagród, w tym statuetki Oscara:

Film zapiera dech w piersiach nie tylko z powodu doskonałych efektów specjalnych, zdjęć, kostiumów czy charakteryzacji. Całą trylogia wciąga widzów w długą podróż, której celem jest zniszczenie tytułowego Pierścienia. Wielowątkowość filmu, charyzmatyczne postacie i przepiękna muzyka sprawią, że w świąteczne wieczory widzowie będą mogli przenieść się do świata elfów, krasnoludów i sielskiego Hobbitonu.

Filmy z trylogii są przeznaczone dla widzów od 12 roku życia i można je obejrzeć między innymi w serwisie Netflix.

Toy Story

Trylogia "Toy Story" przeznaczona jest dla najmłodszych widzów, ale nie tylko. Jest to zarazem jedna z najlepiej recenzowanych trylogii wszech czasów. Pierwsza część filmu powstała w 1995 roku i na zawsze zmieniła świat animacji. Pixar udowodnił widzom, że komputery mogą tworzyć tak samo wciągające obrazy, jak ręcznie rysowane animacje. W trylogii ukazały się:

Toy Story 4, który został wypuszczony do kin w ubiegłym roku, nie zawsze jest zaliczany do trylogii, gdyż miejsce opiekuna zabawek Andy’ego zajmuje w Bonnie.

Seria Toy Story odniosła sukces, ponieważ historia przedstawiona w bajce jest oryginalna i ponadczasowa. Toy Story 2 to dalsza część historii kowboja Chudego, który musi wybrać między powrotem do swojego przyjaciela a pobytem w muzeum. Ostatnia część trylogii Toy Story 3 jest już bardziej refleksyjna i emocjonalna, gdyż główni bohaterowie Chudy, Buzz i ich gang mierzą się z momentem, w którym ich przyjaciel dorasta i idzie na studia.

Filmy z serii są przeznaczone dla widzów w wieku od 4 lat i można je obejrzeć między innymi na platformie HBO GO.

Indiana Jones

Seria filmów o odważnym archeologu Indiana Jonesie jest przez wielu określana najlepszymi filmami przygodowymi w historii. Do omawianej tutaj trylogii zaliczają się następujące produkcje:

Pomimo że filmy powstały ponad 30 lat temu wciąż ogląda się je doskonale, a przygody odważnego i czasem nieroztropnego archeologa (granego przez Harrisona Forda) śledzi się z zapartym tchem. W Poszukiwaczach zaginionej Arki Indiana Jones wyrusza do Egiptu, aby uchronić Arkę Przymierza przed dostaniem się w ręce nazistów. W drugiej części trylogii Indiana rusza do Indii, natomiast w ostatniej, dzielny archeolog musi uratować swojego ojca (w tej roli Sean Connery), który został porwany przez nazistów.

Filmy są przeznaczone dla widzów od 12 roku życia i można je obejrzeć między innymi w serwisie Netflix lub Player.

Źrodło: Artykuł partnerski

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

ar23s

Informacja sponsorowana? Tak czy siak zabrakło wzmianki, że warto ponownie sięgnąć po Władcę Pierścieni z tego względu, że niedawno była premiera oficjalnej odrestaurowanej wersji wszystkich części (w tym trylogia Hobbita również). Kto nie wiedział, ten już wie. Życzę wesołych świąt.

john6

coś się poknociło na stronie że temat sprzed pół roku wraca ? połowy obrazków nie ma. Nie wiem, kto co bierze, ale niech bierze połowę ;)

Chemas

Nie jest źle jeśli chodzi o te propozycje. Tego książę to sobie daruję ;) Ale Władca jak najbardziej, dodałbym Hobbita. No ale to jako fan Tolkiena, ale poza tym oczywiście Toy Story i Indiana, nie ma gadania. Listy do M są spoko nie powiem, ale poza tym stare Gwiezdne Wojny (pierwsze trzy), Bad Boys (chyba trzy istotne, ale może się mylę, a nie faktycznie tylko dwa :) ale niech tam), Faceci w Czerni – koniecznie, no i Shrek, co prawda jest więcej niż trzy, ale to badziew i się nie liczy :)

Proszę czekać…