Zwiastun rosyjskiej superprodukcji wojennej! 0

Pojawiła się zapowiedź superprodukcji uznanego reżysera Andreia Kravchuka

Na wschodzie panuje istny wyścig. Filmowcy z Rosji, Chin, Korei i Japonii ścigają się w robieniu coraz efektowniejszych widowisk. Budżety z roku na rok są coraz wyższe, a nawet te z niższymi są o wiele lepszymi filmami niż duża część hitów z Hollywood.

Admirał KołczakAdmirał Kołczak

Ten rok obfituje w efektowne widowiska. Zaraz będzie miał premierę Red Cliff Johna Woo o budżecie 80 milionów, z Korei mamy western The Good, the Bad, and the Weird o budżecie 18 milionów dolarów, czy Taras Bulba, historyczny film, który uchodzi za najdroższy w dziejach rosyjskiej kinematografii z budżetem 30 milionów dolarów.

Admirał to opowieść o Aleksandrze Kołczaku – naczelnym dowódcy floty czarnomorskiej, jednym z organizatorów i przywódców tzw. Białej Armii. W antybolszewickim rządzie pełnił funkcję ministra wojny i marynarki. W listopadzie 1918 roku dokonał przewrotu i ogłosił się „wielkorządcą państwa rosyjskiego. Przez dwa lata toczył wyrównaną walkę z Armią Czerwoną. Gdy w styczniu 1920 roku szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę bolszewików przekazał pełnomocnictwa generałowi Denikenowi. Zdradzony przez swoich żołnierzy z tzw. Korpusu Czechosłowackiego w lutym 1920 roku został przez nich przekazany bolszewikom. Zginął od kul plutonu egzekucyjnego 17 lutego 1920 roku w Irkucku.

Reżyserem jest utalentowany Andrei Kravchuk, którego Italianetz był bardzo doceniony przez krytyków i obsypany nagrodami. Tytułową rolę gra chyba obecnie największa gwiazda rosyjskiego kina, Konstantin Khabensky, który grał główną rolę w Straży Nocnej i Straży Dziennej, a niedługo zobaczymy go w hollywoodzkim filmie Ścigani Rosjanina Timura Bekmambetova. Ponad zobaczymy między innymi Annę Kowalczuk, Sergieja Bezrukowa i Nikolaia Burliajewa. Budżet wynosi około 20 milionów dolarów.

Zwiastun prezentuje efektowne sceny batalistyczne na morzu i na lądzie, a sam Konstantin może gwarantować kreację, która zapadnie w pamięć.

Premiera 16 października 2008 roku w Rosji. Zapraszam do oglądania!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…