Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Danny Boyle nakręci serial o zespole Sex Pistols 0

Stacja FX zamówiła limitowany serial, który opowie o słynnym punkrockowym zespole z Wielkiej Brytanii Sex Pistols. Za jego reżyserię odpowie Danny Boyle mający na swoim koncie takie produkcje jak Slumdog. Milioner z ulicy, 127 godzin czy Niebiańska plaża.

Produkcja ta składać się ma z sześciu odcinków. Jej fabuła oprze się na wspomnieniach Steve'a Jonesa, gitarzysty grupy, który w 2016 roku wydał swoją autobiografię zatytułowaną Lonely Boy: Tales from a Sex Pistols. Boyle będzie także producentem wykonawczym tej serii, której scenarzystami zostali Craig Pearce i Frank Cottrell Boyce.

Produkcja nosi tytuł Pistol, a w jej obsadzie znajdują się Toby Wallace jako Steve Jones, Anson Boon jako John Lydon, Louis Partridge jako Sid Vicious, Jacob Slater jako Paul Cook, Fabien Frankel jako Glen Matlock, Dylan Llewellyn jako Wally Nightingale, Sydney Chandler jako Chrissie Hynde, Emma Appleton jako Nancy Spungen i Maisie Williams jako Jordan.

Oto moment w ktorym brytyjskie społeczeństwo i jego kultura zmieniło się na zawsze. Była to eksplozja ulicznej kultury, zwykli młodzi ludzie weszli na scenę i muzyką wyładowywali swoją złość i furię. Albo się szło za nimi albo się ich nienawidziło. To Sex Pistols. W centrum stał młody, czarujący analfabeta, kleptoman – bohater tamtych czasów – Steve Jones, który jak sam powiedział stał się 94. największym gitarzystą wszech czasów. To będzie historia tego jak to osiągnął.

powiedział Boyle

Źrodło: variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…