Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Wonder Woman 1984" zgłoszona do Oskarów w każdej kategorii przez Warner Bros. Pictures 0

Warner Bros. Pictures wystawia do walki o Oscary komiksowe widowisko Wonder Woman 1984. Produkcja ma powalczyć we wszystkich możliwych kategoriach.

W Polsce cały czas czekamy na oficjalną premierę filmu Wonder Woman 1984 (ponownie została ona przeniesiona z racji podtrzymania obostrzeń sanitarnych i zamkniętych kin), jednak amerykańscy krytycy i widzowie mieli już okazję oglądać superprodukcję w reżyserii Patty Jenkins. Z pewnością nie stała się ona ulubionym tytułem kinomanów, jednak Warner Bros. Pictures wierzy, że członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej spojrzą nieco przychylniejszym okiem na widowisko o amazońskiej księżniczce.

Film należący do DC Extended Universe został zgłoszony do 93. ceremonii rozdania Oscarów przez Warner Bros. Pictures w każdej możliwej kategorii, w tym dla najlepszego filmu, najlepszego reżysera, najlepszej aktorki, najlepszego scenariusza adaptowanego i najlepszej obsady.

Teoretycznie nie ma rzeczy niemożliwych, jednak ciężko uwierzyć, aby akademicy zdecydowali się na nominowanie Wonder Woman 1984 w innych kategoriach niż technicznie (chociaż podobno nawet pod tym względem film mocno kuleje).

Czy dla Was też jest to dziwna decyzja ze strony Warner Bros. Pictures?

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Redox

Krótki komentarz: XD

rodimus007

Że co !? Ten film, obsada, efekty, reżyseria to cienizna. Jeśli przejdzie chodziarz kwalifikacje. To będzie znaczyło że Hollywod i ta cała akademia filmowa to żałosne ćwoki…

Khaosth

Czyżby przez pandemię Warner wypuścił tak mało filmów, że teraz każdy z nich będzie promował we wszystkich kategoriach?

Bercik022

Żeby film mógł chociaż powalczyć to musi chociaż mieć strukturę filmu, tutaj jest taki reżyserski bajzel, że nie idzie uwierzyć, że ktoś w WB to przyklepał. Wręcz je…. logiki, brak końcowej zmiany, jakiejś puenty, tutaj nie ma nic, do tego efekty specjalne ssą po całości, nie wiem jakim cudem ale Catwoman z Halle Berry miał lepsze efekty specjalne, jak to jest możliwe w filmie za 200 milionów w 2020 roku? Patty Jenkins jest świetną reżyserką ale scenariusze to pisze ojjjj słabe.

SPOILER!!!!
Do tego w filmie jest scena gwałtu dokonanego przez naszą główną bohaterkę i to trochę na zasadzie GHB.

ar23s Bercik022

@Bercik022 WW1984 to kupa, zgadzam się z tobą.

Redox Bercik022

@Bercik022 ej serio. Tyle się mówi o feminizmie, ruchach #metoo, równości w zarobkach kobiet itd. a w wielkim blockbusterze głowna bohaterka gwałci nieświadomego nieznajomego mężczyznę.

Proszę czekać…