Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Saint Maud'' nareszcie w USA trafi do kinowej dystrybucji 0

Psychologiczny horror od A24 po wielu miesiącach oczekiwań nareszcie trafi do widzów. Panująca pandemia wymusiła kilkukrotne zmiany terminów premiery Saint Maud. Teraz jednak zdecydowano, iż pod koniec stycznia produkcja trafi do wybranych kin, a niedługo później pojawi się w jednym z serwisów streamingowych.

fot. materiały prasowe

Saint Maud w wybranych kinach w USA zadebiutuje już 29 stycznia 2021 roku. Dwa tygodnie później tj. 12 lutego pojawi się w serwisie Epix. Wpis z tym ogłoszeniem pojawił się wczoraj na Twitterze. Możecie zobaczyć go poniżej.

Saint Maud to horror psychologiczny o religijnym podtekście za reżyserię, którego odpowiada Rose Glass. Jest ona także autorką scenariusza. W obsadzie aktorskiej znajdują się Morfydd ClarkJennifer EhleLily KnightLily FrazerTurlough ConveryRosie SansomMarcus HuttonCarl Prekopp i Noa Bodner.

Główną bohaterką jest Maud – nowa i bardzo pobożna pielęgniarka pracująca w hospicjum. Zaczyna mieć ona obsesję na punkcie uratowania duszy swojej umierającej pacjentki będącej swego czasu ekscentryczną tancerką. Jednak kiedy w ruch wchodzą złowrogie, tajemne siły i grzeszna przeszłość pacjentki nic nie dzieje się tak jak powinno i powołanie głównej bohaterki szybko może się zakończyć.

Produkcja ta opisywana jest jako znakomity religijny thriller psychologiczny oraz mrożąca krew w żyłach oryginalna wizja wiary, szaleństwa i zbawienia w upadłym świecie.

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…