Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ridley Scott dostanie od Apple'a pieniądze na film o Napoleonie 0

Apple Studios sfinansuje kolejny projekt Ridleya Scotta. Będzie to film historyczny o Napoleonie Bonaparte. Na razie nie wiadomo o jakiej kwocie mowa, ale można bezpiecznie założyć, że budżet filmu będzie ogromny.

Produkcja zatytułowana "Kitbag" ma być kolejną produkcją za kamerą, której stanie Ridley Scott. W roli głównej zobaczymy laureata Oscara, Joaquina Phoenixa. Ridley Scott nie wejdzie jednak na plan "Kitbag" w tym roku. Aktualnie twórca kończy pracę nad The Last Duel, a następnie skupi się na filmie o morderstwie Gucciego.

Scenariusz do napisał David Scarpa, z którym Ridley Scott pracował przy okazji swojego innego filmu opartego na prawdziwych wydarzeniach – Wszystkie pieniądze świata.

"Kitbag" ma być spojrzeniem na pochodzenie Napoleona oraz jego bezlitosną wspinaczkę do otrzymania tytułu cesarza Francji. Ma to zostać ukazane poprzez pryzmat jego uzależniającej i często niestabilnej relacji z żoną oraz prawdziwą miłością, Józefiną. Oczywiście na ekranie nie zabraknie próby uchwycenia jego słynnych bitew, strategicznego umysłu oraz wojennego wizjonerstwa.

Zdjęcia mają wystartować w 2022 roku. W marcu Ridley Scott wejdzie na plan Gucciego.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…