Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Christopher Nolan i Warner Bros. Pictures mogą zakończyć współpracę 0

Ten rok może przynieść jeden z największych hollywoodzkich "rozwodów" w historii współczesnego Hollywood. Christopher Nolan zamierza zrezygnować ze współpracy z wytwórnią Warner Bros. Pictures.

Decyzja Warner Bros. Pictures o wypuszczeniu swoich największych hitów do kin oraz w serwisie HBO Max nie spodobała się wielu filmowcom. Jednym z tych, który najgłośniej ją komentował był Christopher Nolan. Jeden z najważniejszych współczesnych twórców skrytykował pomysł na dystrybucję filmów w usługach streamingowych. Filmowiec mówił wówczas:

Niektórzy z największych filmowców w naszej branży i najważniejsze gwiazdy filmowe poszli spać w nocy, myśląc, że pracują dla najlepszego studia filmowego i obudzili się, aby dowiedzieć się, że pracują dla najgorszego serwisu streamingowego.

Teraz Wall Street Journal uważa, że współpraca na linii Christopher Nolan – Warner Bros. Pictures zostanie zakończona i obie strony nie będą już realizować wspólnie filmów w przyszłości. Hybrydowa strategia dystrybucji filmowej nie podoba się Nolanami, który jest wielkim zwolennikiem kinowych doświadczeń. Zresztą podobną opinię wyraża inny gigant współczesnego kina, czyli Denis Villeneuve. Różnica jest jednak taka, że Nolan był gwarantem wielkich pieniędzy.

Christopher Nolan zrealizował dla wytwórni Warner Bros. Pictures takie widowiska, jak Incepcja, trylogia o Mrocznym Rycerzu, Interstellar czy zeszłoroczny Tenet.

Źrodło: Wall Street Journal

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Khaosth

Ciekawe gdzie mógłby się przenieść? Netflix odpada bo streaming, Paramount połowę filmów i tak odsprzedaje netflixowi. U Disneya Nolan raczej nie dostałby swobody twórczej (chociaż ciekawie mogłaby wyglądać adaptacja bajki w jego wykonaniu :)). Jak nie Warner to nie wiem co by mu zostało – Sony?

Bercik022 Khaosth

@Khaosth Sony ma pieniądze by finansować dzieła Nolana więc też wydaje mi się, że oni mogą go przyjąć.

KubiQ Khaosth

@Khaosth Wbrew pozorom, Paramount jest najbardziej prawdopodobne. Współpracowali przy Interstellar, więc to byłby ładny punkt do współpracy. Jak sam mówisz, Paramount odsprzedaje połowę filmów netflixowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by filmy Nolana były w tej połowie wysyłanej do kin

Khaosth KubiQ

@KubiQ Z drugiej strony Warner też nie wprowadził filmu Nolana na streaming. Jeżeli zadrą dla niego faktycznie jest świadomość że są twórcy którzy tworzyli obraz kinowy a zostali wmanewrowani w premierę streamingową, to Paramountowi też nie powinien odpuścić choćby za "Anihilację" Garlanda. Chociaż zawsze mogło mu tylko chodzić o sposób przekazania informacji, to wtedy mógłby pracować nawet dla netflixa.

KubiQ Khaosth

@Khaosth no, z jego stanowiska wynika że chodziło właśnie o te przekazanie informacji. Cytując jego słowa 'Wielu utalentowanych twórców kładło się spać myśląc że pracują dla najlepszego studia filmowego na świecie, a obudziło się dowiadując, że pracują dla najgorszej usługi streamingowej'

Proszę czekać…