Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Samara Weaving jako Elizabeth Patterson Bonaparte 0

Samara Weaving, aktorka którą w ostatnim czasie mogliśmy oglądać w mało patetycznych produkcjach takich jak Opiekunka, Guns Akimbo czy Zabawa w pochowanego, teraz otrzymała angaż do głównej roli w biograficznym filmie 'Liz', gdzie wcieli się w żonę Hieronima Bonaparte, brata słynnego Napoleona.

fot. materiały prasowe

Za reżyserię filmu odpowiada Adam Leon, a pracuje on na podstawie scenariusza autorstwa Gabriela Neustadta. Produkcja opowie o tytułowej socjalistce z Baltimore będącej córką miejskiego kupca, która później zostanie żoną Hieronima Bonaparte. Zobaczymy jak Elisabeth Patterson Bonaparte wybija się na amerykańskiej scenie społecznej dzięki jej statusie celebrytki i tym jak za pomocą swojego sprytu i inteligencji wykazanej podczas prezydentury Thomasa Jeffersona staje się jedną z matek założycielek Ameryki. Znana była ze swojego wyśmienitego dowcipu, niezależności i doskonałego podejścia do mody.

Za produkcję filmu odpowie studio 3311 Productions założone przez Marka Robertsa i Rossa Jacobsona. Jak na razie nie wiadomo kiedy Liz zadebiutuje na szklanym ekranie. Data jej premiery nie została jeszcze ustalona.

Źrodło: variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…