Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Netflix przedstawia obsadę serialu "Wikingowie: Walhalla" 0

Netflix przedstawił obsadę, która pojawi się w nowej odsłonie znanej na całym świecie sagi o Wikingach.

Wikingowie: Walhalla to całkowicie nowy rozdział widowiskowej sagi o Wikingach, który będzie miał swoją premierę tylko na Netflix. W główne role wcielą się: Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes i Caroline Henderson. Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen dołączą do obsady powracającej, co oznacza, że zobaczymy ich w wybranych odcinkach Wikingów: Walhalla.

Fabuła nowego serialu oryginalnego Wikingowie: Walhalla rozgrywa się na początku XI wieku i pokazuje historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. Bohaterowie będą przecierać szlaki i walczyć o przetrwanie w ciągle zmieniającym się i ewoluującym świecie.

Opisy postaci:

 • SAM CORLETT jako LEIF ERIKSON – mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.
 • FRIDA GUSTAVSSON jako FREYDIS ERIKSDOTTER – zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.
 • LEO SUTER jako HARALD SROGI – urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.
 • BRADLEY FREEGARD jako KANUT WIELKI – król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.
 • JÓHANNES JÓHANNESSON jako OLAF HARALDSON – Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest "starotestamentowym" chrześcijaninem.
  LAURA BERLIN jako EMMA Z NORMANDII – młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.
 • DAVID OAKES jako EARL GODWIN – ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.
 • CAROLINE HENDERSON jako JARL HAAKON – wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Powracające postacie:

 • POLLYANNA McINTOSH jako KRÓLOWA ÆLFGIFU – wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.
 • ASBJØRN KROGH NISSEN jako JARL KåRE – bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…