Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Michael Hirst stworzy serial na podstawie powieści ''Wielki Gatsby'' 0

Ta wydana w 1925 roku powieść Francisa Scotta Fitzgeralda pt. Wielki Gatsby już niejednokrotnie doczekała się swojej ekranizacji, jednak do tej pory były to same filmy. Teraz przyszedł czas na serial. Za projekt odpowie Michael Hirst, twórca hitowego serialu Wikingowie.

fot. materiały prasowe

Hirst objął stanowisko scenarzysty i producenta wykonawczego. Projekt powstanie dla A+E Studios i ITV Studios America. Za produkcję odpowie także Michael London z Groundswell Productions. Serial popiera Blake Hazard, prawnuczka Scotta i Zeldy Fitzgeraldów.

Serialowa wersja tej klasycznej powieści ma być z założenia jednosezonowym mini serialem. Ukaże nam tą samą historię jaką znamy z książki, ale zostanie ona uwspółcześniona. Serial ukaże ukryte dotychczas życie głównych bohaterów przez pryzmat niespełnionego '’amerykańskiego snu'’, a jednocześnie uchwyci pełny majestat ponadczasowej wizji autora.

Powieść Wielki Gatsby to tej pory doczeka się pięciu przeniesień na szklany ekran. Po raz pierwszy miało to miejsce już w 1926 roku w niemym filmie. Następnie w 1949, 1974, 2000 i 2013. Najbardziej znaną ekranizacją jest ta ostatnia, gdzie w rolę Jay’a Gatsby’ego wcielił się Leonardo DiCaprio, a Nicka Carrawaya sportretował Tobey Maguire.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…