Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Historia Lisey'' - serial na podstawie prozy Kinga już latem na Apple TV+ 0

Wspaniałe wieści dla fanów adaptacji prozy amerykańskiego mistrza grozy Stephena Kinga. Kolejny serial oparty na jego powieści oczekuje właśnie na swoją premierę. To produkcja Historia Lisey powstała dla platformy Apple TV+.

fot. Apple TV+

Nie podano jeszcze konkretnej daty premiery serialu, ale wiadomo już, iż produkcja światło dzienne ujrzy latem tego roku. To i tak dość znacząca informacja patrząc na to, iż od czasu ujawnienia głównej obsady serialu, była o nim martwa cisza.

Serial należy do limitowanych produkcji i składa się z ośmiu odcinków. Jego fabuła skupi się na Lisey Debusher Landon, kobiecie która niedawno przeżyła śmierć swojego męża Scotta. Ich trwający 25 lat związek spajało głębokie, intymne uczucie. Lisey poznamy dwa lata po tym tragicznym wydarzeniu. Porządkując dokumenty kobieta będzie musiała skonfrontować się z mrocznymi wspomnieniami, które celowo wyrzuciła ze swojej pamięci.

W obsadzie serialu znajdują się Julianne Moore jako Lisey, Clive Owen jako Scott, Joan Allen, Jennifer Jason Leigh, Dane DeHaan i Ron Cephas Jones. Za reżyserię Historii Lisey odpowiada Pablo Larrain, a produkcją zajęło się studio Bad Robot i Warner Bros. Television. Scenariusz do serialu napisał sam Stephen King.

Źrodło: IndieWire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…