Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Aurora Films - PRZEGLĄD swoich najlepszych filmów z okazji 10tych urodzin! 0

Dystrybutor kina artystycznego Aurora Films obchodzi w tym roku dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji już w najbliższy piątek, 26 lutego rusza PRZEGLĄD FILMÓW, który odbędzie się na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL. Przez 10 dni widzowie zobaczą 30 filmów, w tym 10 przedpremier. Bilet na każdy seans kosztować będzie 10 pln.

10 lat, 10 dni, 3 sekcje w każdej 10 filmów, bilet za 10 PLN. Tak wyglądać będzie PRZEGLĄD FILMÓW z okazji 10-tych urodzin Aurora Films.

Od 26 lutego przez 10 dni wspólnie świętujemy urodziny Aurory w wirtualnych salach kinowych na platformie MOJEeKINO.PL. W tym czasie pokazanych zostanie 30 filmów w trzech sekcjach (TOP10, (O)LŚNIENIA oraz PRZEDPREMIERY). Filmy wybrane zostały spośród blisko 200 tytułów, które dystrybutor w ciągu 10 lat wprowadził do polskich kin. W każdym paśmie znajdzie się oczywiście 10 filmów, a widzowie codziennie będą mogli zobaczyć 3 z nich, po jednym z każdej sekcji.

PASMA:

  • (O)LŚNIENIA czyli SUBIEKTYWNY WYBÓR Aurora Films. To pasmo, w którym pokazane zostaną filmy wybrane przez zespół Aurora Films. Jak mówią pracownicy dystrybutora, przy wyborze kierowali się zasadą, że film musiał zapaść im głęboko w pamięć, chwycić za serce lub zbulwersować.
  • TOP 10 czyli NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANE FILMY Aurora Films. Tutaj będzie można zobaczyć największe przeboje dystrybutora, bez których nie da się żyć, i często się do nich wraca.
  • PRZEDPREMIERY czyli TO CZEGO NIE BYŁO JESZCZE W KINACH. Jak sama nazwa wskazuje, ta sekcja to filmy, które nie miały jeszcze kinowej premiery.

W paśmie LŚNIENIA warto zwrócić uwagę na głośny film zmarłego w 2020 roku koreańskiego reżysera Kim Ki-duka PIETA, który w 2012 roku zdobył Złotego Lwa dla najlepszego filmu na MFF w Wenecji, był także koreańskim kandydatem do Oscara. Filmem, który zostanie także pokazany w tym paśmie, i jest zdaniem zespołu Aurora Films jednym z ważniejszych w historii dystrybutora, jest surrealistyczna komedia Roya Anderssona GOŁĄB PRZYSIADŁ NA GAŁĘZI I ROZMYŚLA O ISTNIENIU.

W paśmie TOP10 pokazany zostanie m.in. jeden z największych przebojów kina art housowego ostatnich lat, który doczekał się blisko 20 remake-ów i tym samym trafił do Księgi rekordów Guinnessa czyli DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE. W sekcji znalazły się też brytyjskie PARTY z plejadą gwiazd, japoński klasyk slow cinema KWIAT WIŚNI I CZERWONA FASOLA oraz starsze filmy, które do kin wprowadzała Aurora: STARE GRZECHY MAJĄ DŁUGIE CIENIE, jeden z najczęściej nagradzanych hiszpańskich filmów ostatnich latach czy HANNAH ARENDT biografia jednej z największych filozofek XX wieku.

PRZEDPREMIEROWO widzowie zobaczą m.in. NAJLEPSZE LATA nakręconą z rozmachem opowieść o przyjaźni i miłości na tle najnowszej historii Włoch. Film wyreżyserował Gabriele Muccino, znany z takich hollywoodzkich przebojów jak W pogoni za szczęściem, Siedem dusz czy Ojcowie i córki. W rolach głównych wystąpiła czołówka włoskich aktorów. W tym paśmie także skandynawski komediodramat W CO GRAJĄ LUDZIE oraz ostatni film wspomnianego już wcześniej mistrza absurdu Roya Anderssona O NIESKOŃCZONOŚCI.

Aurora Films to dystrybutor filmów specjalizujący się w kinie arthousowym. Firmę tworzą miłośnicy kina, którzy ze swojej pasji uczynili sposób na życie. I chcą tą pasją zarażać innych. Wyszukując filmy z całego świata, dają szansę polskiemu widzowi zobaczyć perełki X Muzy z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Wyszukując filmy, Aurora kieruje się zasadą, że film ma poruszać ważne tematy, wywoływać emocje, zapadać głęboko w pamięć, chwytać za serce lub bulwersować.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…