Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Gillian Anderson jako Eleanor Roosevelt w antologicznym serialu Showtime 0

Powiększa się obsada antologicznej serii Showtime The First Lady, która przybliży nam postacie Pierwszych Dam Ameryki. Zapewne większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy jak wielki wpływ na polityczne decyzje miały te kobiety. Do obsady serialu dołączyła właśnie Gillian Anderson, która wcieli się w żonę 32. prezydenta USA Franklina Roosevelta.

fot. materiały prasowe

Eleanor Roosevelt, bo o niej mowa była amerykańską działaczką na rzecz praw człowieka. To jedna z politycznych ikon XX wieku.

Gillian Anderson to aktorka o niesamowitym zasięgu i wyjątkowym talencie, jest idealnym wyborem, aby skompletować to potężne trio, które ukaże nam role w polityce tych ikonicznych kobiet.

Anderson w ostatnim czasie podziwiać mogliśmy w serialu Netflixa The Crown, gdzie w czwartym sezonie wciela się w Margaret Thatcher. Wystąpiła także w serialu Sex Education oraz Z archiwum X.

W obsadzie serialu Showtime znajdują się już Viola Davis jako Michelle Obama, Michelle Pfeiffer jako Betty Ford, Aaron Eckhart jako Gerald Ford, Rhys Wakefield jako Dick Cheney, Judy Greer jako Nancy Howe, Jayme Lawson jako młoda Obama i Kristine Froseth jako młoda Ford. Nie wiadomo jeszcze kto wcieli się w prezydentów Roosevelta i Obamę.

Pierwszy sezon skupi się na trzech postaciach, kobietach aktywnych politycznie i nie stojących tylko w cieniu swojego męża. Poznamy życie i wpływ jaki na politykę Stanów Zjednoczonych miały Betty Ford, Eleanor Roosevelt i Michelle Obama. Akcja serialu rozgrywać ma się głównie we wschodnim skrzydle Białego Domu, w którym to w ukryciu nierzadko zapadały najważniejsze dla świata decyzje. Bardzo często w ich podjęciu swój wielki udziały miały pierwsze damy, które wyróżniała charyzma, dynamika oraz odwaga.

Źrodło: deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…