Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy powstanie kontynuacja znakomitego "Dystryktu 9"? 2

Premiera znakomitego filmu science-fiction Dystrykt 9, o inwazji kosmitów na Ziemię miała miejsce w 2009 roku. Od tamtej pory sporo mówiło się na temat ewentualnej kontynuacji. Bardzo możliwe, że wreszcie ruszyło coś do przodu w tej materii.

fot. materiał prasowe

Reżyser filmu, czyli Neill Blomkamp za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował swoich fanów, że współtwórczyni oryginalnego scenariusza, czyli Terri Tatchell oraz odtwórca głównej roli w filmie, czyli Sharlto Copley, napisali wspólnymi siłami skrypt do filmu "Dystrykt 10". Według filmowca sequel nadchodzi wielkimi krokami!

Na razie nie ma więcej informacji na ten temat, ale z pewnością należy go monitorować.

Dystrykt 9 okazał się wielkim sukcesem. Dzisiaj można go nazwać spokojnie współczesnym klasykiem. Produkcja science-fiction zdobyła 4 nominacje do Oscarów, w tym dla najlepszego filmu roku oraz najlepszego scenariusza adaptowanego.

Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9. – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii. Napiętnowany i odrzucony mutant podzieli dwa światy. Kto w dystrykcie 9. okaże się jego sprzymierzeńcem a kto wrogiem?

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

JustynaMacugowska

Dystrykt 9 to naprawdę rewelacyjny współczesny film. Fajnie gdyby powstała jego kontynuacja, ale czy dorówna oryginałowi i nie zepsuje serii jako całości…

@JustynaMacugowska Dwa filmy to nie seria wg mnie. Kontynuacja o ile przemyślana może okazać się znakomita. Od razu po obejrzeniu Dystryktu 9 naszła mnie myśl, że jest to odniesienie do współczesnych problemów naszego świata i od razu zacząłem się zastanawiać nad tym, co dzieje się dalej, kiedy film się kończy. Czy jest to wizja "sf", gdzie autor daje nam nadzieję na to, że potrafimy zmienić to co dzieje się teraz czy jest to wizja zgoła zupełna. Na dzień dzisiejszy staje się to mega aktualne – UE wraz z USA wykupiły szczepionki na Covid w 90 iluś procentach na następne dwa lata. Kolejny raz pokazujemy, że Afrykę (cały kontynent ludzi jak my) mamy głęboko w dupie! Tak jak ludzie na tamtym kontynencie umierali z głodu i na malarię i mieliśmy to w dupie, tak teraz będą umierać od kolejnej choroby, a my będziemy mieć to dalej w dupie! Najbardziej mnie boli, że niektórzy ludzie łapią się na ochłapy w postaci "oscary wprowadziły to i tamto dla LGBT", promujemy filmy LGBT" – wszyscy klaszczemy (i dobrze, bo to jest prawidłowe i potrzebne i ważne). Tylko, że w Afryce dzieci dalej umierają tysiącami dziennie i akurat to dalej każdy ma w dupie!

Proszę czekać…