Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

"Słudzy", pasjonujący czarny kryminał, od piątku w kinach! 0

Już dzisiaj warto powiedzieć, byście nie pominęli piątkowej premiery kinowej filmu Słudzy, wstrząsającej i niezwykle aktualnej historii, która demaskuje manipulacje władzy i kościoła. Film zachwyca zdjęciami oraz scenariuszem, za którym stoi Rebecca Lenkiewicz (odpowiedzialna za scenariusz do Idy Pawła Pawlikowskiego).

Słudzy Ivana Ostrochovský’ego opowiada historię dwóch seminarzystów, chłopaków z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.

Osadzony w realiach zimnej wojny film Ostrochovský’ego opowiada niezwykle sugestywnie o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. W tym wciągającym niczym mistrzowska rozgrywka pokera wschodnioeuropejskim noir krytyka państwa idzie pod rękę z krytyką kościoła, jako autorytarnej instytucji, która w imię długiego trwania nie zawaha się poświęcić życia najsłabszych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…