Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sacha Baron Cohen kończy z Boratem i opowiada o noszeniu kamizelki kuloodpornej w trakcie zdjęć 0

To koniec postaci Borata. Odtwórca kultowego bohatera, czyli Sacha Baron Cohen zapowiedział, że nie nakręci już nigdy więcej filmu o kazachskim reporterze.

fot. materiał prasowe

W ubiegłym roku miała miejsce premiera komedii Kolejny film o Boracie, w której Sacha Baron Cohen ponownie wcielił się w postać dziennikarza z Kazachstanu podróżującego do Stanów Zjednoczonych. Film odniósł spory sukces, także artystyczny – produkcja zdobyła trzy nominacje do Złotego Globu, z czego dwie zostały zamienione na statuetki (dla najlepszej komedii/musicalu oraz najlepszego aktora w komedii/musicalu).

Mimo wszystko Sacha Baron Cohen nie zamierza ponownie wchodzić w buty Borata. Brytyjski gwiazdor stwierdził, że praca nad sequelem była prawdopodobnie najniebezpieczniejszym projektem nad jakimkolwiek pracował.

Zrobiłem ten film z powodu Donalda Trumpa, ponieważ czułem, że demokracji naprawdę grozi niebezpieczeństwo. Czułem, że podbrzusze antysemityzmu, nienawiści i mizoginii, które pokazałem w pierwszym "Boracie", stały się jawne. Rasiści byli dumni. Mieliśmy takiego prezydenta. Prezydenta, który szerzył teorie spiskowe, nienawiść i kłamstwa, pomagały mu w tym media społecznościowe. Czułem, że jedyne, co mogę zrobić, to wyciągnąć szary garnitur i znowu zrobić film o Boracie. Były chwile, kiedy musiałem nosić kamizelkę kuloodporną, ponieważ zdarzały się naprawdę niebezpieczne sytuacje podczas kręcenia. Czuliśmy, że musimy zrobić ten film z powodu niebezpieczeństw szerzonych przez Trumpa, trumpizmu oraz zbliżających się wyborów. Co dziwne, udało nam się to zrobić, nawet w dobie koronawirusa.

mówił Cohen

Kolejny film o Boracie budził kontrowersje z wielu powodów. Sacha Baron Cohen już wcześniej mówił, że jest zaniepokojony i martwi się o bezpieczeństwo swojej ekranowe córki, czyli aktorki Marii Bakalovej (ona także otrzymała nominację do Globu), która udawała reporterkę przeprowadzają wywiad z Rudolphem W. Giulianim w głośnej scenie hotelowej.

Co myślicie o słowach Brytyjczyka?

Źrodło: HuffPost

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…