Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Kobieta w oknie'' już w maju trafi na Netflix 0

Po przejęciu w zeszłym roku od studia 20th Century Fox praw do Kobiety w oknie, Netflix nareszcie ogłosił datę premiery filmu na swojej platformie. W ofercie największego amerykańskiego giganta streamingowego produkcja ta pojawi się już w maju.

Informację o premierze opublikowano za pomocą wpisu na Twitterze, opatrzonego krótkim filmikiem. Kobieta w oknie zadebiutuje już 14 maja 2021 roku.

Fabuła filmu opiera się na powieści A.J. Finna. Główna bohaterka to cierpiąca na lęk przestrzeni psycholog dziecięca z Nowego Jorku zaprzyjaźnia się z sąsiadką, która mieszka w domu po przeciwnej stronie ulicy. Wszystko staje pod znakiem zapytania, gdy kobieta znika, a bohaterka nabiera podejrzeń, że jej zniknięcie nie jest dziełem przypadku. Na jaw wychodzą szokujące tajemnice, a nikt – i nic – nie jest tym, czym się wydaje.

Za reżyserię odpowiada Joe Wright. Pracował on na scenariuszu napisanym przez Tracy Letts. W rolach głównych występują Amy AdamsGary OldmanJulianne MooreAnthony MackieFred HechingerWyatt RussellBrian Tyree Henry i Jennifer Jason Leigh.

Kobieta w oknie pierwotnie trafić miała do kin, jednak poprawki, do których zmusiły twórców negatywne opinie na pokazach testowych i potem pandemia, zmieniły strategię studia. Zdecydowano się nie czekać na otwarcie kin i przesuwanie daty premiery w nieskończoność. Uznano, iż premiera w serwisie streamingowym jest w obecnych czasach najlepszym rozwiązaniem.

Źrodło: Twitter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…