Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

CANAL+ prezentuje zwiastun serialu "Klangor" 0

CANAL+ prezentuje trailer serialu Klangor. Premiera produkcji w piątek 26 marca.

fot. Jarosław Sosiński / CANAL+ / materiał prasowe

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie córka Wejmanów (Jakubik, Ostaszewska), niepewność i strach krok po kroku paraliżują rodzinę.

Ojciec, zwykły człowiek w niezwykłych okolicznościach, w obliczu tragedii musi zaprzeczyć wszystkim wartościom, które do tej pory go definiowały. Musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka.

Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy Klangor.

Wybór tytułu dla historii tego dramatu rodzinnego z kryminalnym tłem, nie był prosty. Długo razem z CANAL+ szukaliśmy słowa, które może być synonimem siły, jaka motywuje głównego bohatera do działania – nadziei. Nie chcieliśmy iść w oczywiste rozwiązania, aby zostawić pewną przestrzeń do interpretacji dla widza. Padały różne pomysły, ale kiedy pojawił się klangor, który dosłownie oznacza krzyk żurawi, zwiastujący nadejście wiosny uznaliśmy, że "mamy to". Dla mnie w tym słowie jest pewien ładunek emocjonalny, o jaki nam chodziło. Klangor to charakterystyczny, wibrujący w powietrzu głos, którego nie sposób pomylić z żadnym innym.

mówi Łukasz Dzięcioł, producent serialu

Zdjęcia do produkcji odbywały się głównie w Świnoujściu, gdzie toczy się akcja serialu. Nadmorskie widoki i surowy klimat tutejszego przedwiośnia są równorzędnymi bohaterami historii, podobnie jak wibrujący dźwięk klangoru.

Źrodło: CANAL+ Polska - informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Chemas

To na prawdę może być dobry serial. Jakubik doskonale pasuje do tajemniczych i mrocznych klimatów, co udowodnił głównie u Smarzowskiego.. Swoją drogą jaka kariera pana Arka, od głupkowatego komika w Polsacie, poprzez ważne role u Smarzowskiego, ale nie tylko, a teraz samodzielna główna rola w serialu CANAL +. Liczę, że da radę.

tegesno Chemas

@Chemas no tak, bo patrząc po PL produkcjach serialowych, to dupy nie urywa ;]

Chemas tegesno

@tegesno nie urywa, nie urywa niestety
Ostatnio TVN wypuścił serial Kowalscy kontra Kowalscy, wczoraj z ciekawości rzuciłem okiem, tragedia. Oczywiście znowu Adamczyk, który stara się być zabawny, a nie jest i jeszcze w miarę Mecwaldowski. Ale co się spodziewać, jak reżyseruje i napisał scenariusz Khamidow.

tegesno Chemas

@Chemas Już chyba kiedyś była o tym dyskusja, że takie się kręci seriale, jakie jest zapotrzebowanie. Zawsze fajnym przykładem jest ilość biletów do kina na gnioty versus ilość biletów do kina na filmy z trochę wyższej półki. Niestety TV to takie kino dla ubogich, siedzisz w domu, pierdzisz w stołek, w przerwie reklam idziesz do kibla lub po herbatę.
A jednak Karyna i Janusz też musza mieć swoje filmy i seriale, nie po to wstawali z kolan, żeby teraz klękać :-)

Proszę czekać…