http://vimeo.com/mironkundzicz

Peter Weir rezygnuje 0

Australijczyk Peter Weir zrezygnował z reżyserii adaptacji powieści Gregory’ego Davida Robertsa Shantaram.

Rezygnacja nastąpiła zaraz po tym, gdy złożył swoją wersję scenariusza, kt órą pisał z Ericiem Rothem. Interpretacja Weira podobno mocno różniła się od tej, którą chciało zobaczyć studio i producenci.

Peter WeirPeter Weir

Warnerowie poszukują już reżyserów, którzy zastąpiliby Weira. Wierzą też, że planowana data startu produkcji wyznaczona na 2007 rok, jest dalej aktualna.

Gwiazdą filmu zapewne dalej będzie Johnny Depp. Scenarzystą także pozostanie Eric Roth, laureat Oscara za scenariusz Forresta Gumpa. Produkcję ekranizacji finansują Warner Bros. we współpracy z Initial Entertainment i Plan B, które należy do Brada Pitta.

Johnny DeppJohnny Depp

Prawa do powieści zostały zakupione w 2004 roku za dwa miliony dolarów. Kupcami byli między innymi należąca do Johnny’ego Deppa wytwórnia Infinitum Nihil. Wtedy już mówiło się,że to Depp zagra główną rolę w filmie.

Książka luźno inspirowana doświadczeniami z życia autora, opowiada historię młodego Australijczyka, który jest uzależniony od heroiny. Udaje mu się uciec z więzienia i rozpocząć nowe życie, w hinduskich slumsach. Tam odnajduje swoje powołanie, chce zostać lekarzem. Bohater wplątuje się jednak w walki Afgańczyków z Sowietami, które były prowadzone w latach 80.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…