Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Wiedźmin" - koniec zdjęć do drugiego sezonu! 4

Netflix ogłasza koniec zdjęć do drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Premiera nowych odcinków jeszcze w 2021 roku.

158 dni po rozpoczęciu prac na planie drugiego sezonu serialu Wiedźmin, zdjęcia do produkcji właśnie dobiegły końca.

15 lokalizacji w Wielkiej Brytanii, 89 członków obsady, około 1200 członków ekipy i cała masa nowych potworów – droga do zakończenia zdjęć była niemal tak spektakularna, jak sam serial.

Netflix opublikował specjalny materiał z planu, w którym możemy zobaczyć podekscytowanie obsady i ekipy – pod przewodnictwem showrunnerki Lauren Schmidt Hissrich – po zakończeniu zdjęć do długo oczekiwanej kolejnej części Wiedźmina.

Drugi sezon serialu Wiedźmin już w 2021 roku.

Źrodło: Netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 27

LakiLou

Piękny Cavill. Ciekawe co pokaże w drugim sezonie.

Bercik022

Henry Cavill, piękny człowiek :) raz sobie potworka ubije a raz sobie level w WoWie zrobi, cudowne życie :P

Chemas

Nie wiem czemu, ale jak widzę to zdjęcie i tego pana strasznie z siebie zadowolonego i udającego kogoś kim nie jest, to mam coraz większy szacunek dla, podobno słabej, ale jednak naszej i bardzo realistycznej wersji z Żebrowskim wyśmienitym w roli głównej.

PS No ale pan Andrzej zarabia i chwała mu :)

Bercik022 Chemas

@Chemas wyjaśnij świat fantasy a realizm ??? rozumiem, że pod domem ci smoki latają a sąsiad lata z mieczykiem i ubija potwory na osiedlu?
"Podobno", podobno Uwe Boll to świetny reżyser a Vega podobno kręci ambitne kino.

Chemas Bercik022

@Bercik022 uderz w stół a nożyce się odezwą, a smoki latają, a jakże

Bercik022 Chemas

@Chemas ???? przepraszam mogłem napisać "pełna zgoda" "zgadzam się z tobą w 100%".

Bercik022 Chemas

@Chemas huh to dobrze, bo się obawiałem już tych realistycznych smoków :p

LakiLou Chemas

@Chemas Fantasy i realistyczne O.o

Chemas LakiLou

@LakiLou być może, dla mnie realistyczna jest wyobraźnia, gdy czytam powieść, ale co kto lubi…
Dlatego wypowiedziałem się na ten temat, znam Sapkowskiego i wiem czego mam oczekiwać w filmie czy serialu. Miałem swego czasu masę zastrzeżeń do Jacksona, jeśli chodzi o WP, trochę po czasie zmieniłem zdanie, ale nie do końca, bo zdaję sobie sprawę, że jest to dzieło ciężkie do ekranizacji. Jednak nie zmienię zdania na temat podejścia jednej z ważniejszych platform streamingowych do ekranizacji czegoś, co czytam od dziecka, prawie dziecka :)
EDIT, nie wiem co oznacza O.o

Bercik022 Chemas

@Chemas chodziłeś do szkoły, czytasz chyba książki, więc powinieneś wiedzieć, że realistyczny i wyobraźnia się wyklucza, wyobraźnią jest podświadome obcowaniem z czymś wymyślonym więc jakim cudem realistycznym? Miałeś masę zastrzeżeń do Jacksona a do Wiedzmina z 2001 już nie? Który ledwo trzymał się materiału źródłowego? Czytasz to co piszesz?

Chemas Bercik022

@Bercik022 czytam to co piszę i na pewno nie będę tłumaczył się przed tobą ze swojego wykształcenia. Nie uważam, że realizm i wyobraźnia się wykluczają, zdaje się, że razem z Łukaszem lubicie działania zaczepne, powodzenia.
EDIT Wesołych Świąt i to całkowicie nie złośliwie :)

Bercik022 Chemas

@Chemas no właśnie nie czytasz bo nie każe ci się tłumaczyć z wykształcenia tylko stwierdziłem fakt, że na pewno chodziłeś do szkoły. Rozumiem, że nie wyjaśnisz mi dlaczego realizm i wyobraźnia się nie wykluczają?
Czuję, że anegdota o gołębiu i szachach czasami jest mocno trafiona.

Chemas Bercik022

@Bercik022 Ależ wytłumaczę, poczekaj chwilkę bo muszę bigos dopilnować….

Chemas Bercik022

@Bercik022 okej, sytuacja opanowana
Już tłumaczę, realizm i wyobraźnia nie wykluczają się z prostego powodu, wyobraźnia twórcy tworzy realizm na planie. Jeżeli nie mogę tego prościej wytłumaczyć, to trudno, nie mam nawet siły na to.
O co chodzi? Sapkowski, czy też Tolkien stworzył pewien świata (powiem modniej – uniwersum, choć nie lubię tego słowa) i to jest oczywiście wyobraźnia wielka, jak sobie czytam to przekładam to w głowie na realizm, bo nawet najgłupsza bajka musi być w jakimś stopniu osadzona w świecie realnym. Chyba, że mamy do czynienia z konwencją absurdu, no ale o tym wypadałoby powiadomić. Od filmowej produkcji osadzonej w świecie fantasy (ale nie koniecznie) oczekuję przeniesienia tego co czytałem na film, oczekuję swoich wyobrażeń, jakie mam po przeczytaniu książki i to jest właśnie ten realizm. Jak mi nie pasuje, to nie akceptuję i tyle. Mam prawo do tego i właściwie jest to, co wyraziłem w tym poście. Natomiast ty się z tym nie zgadzasz i oczywiście masz prawo do tego, tylko, dlaczego akurat w sposób atakujący mnie?
I to by było tyle, bo na więcej torturowania klawiatury nie mam chęci, wystarczy.

Bercik022 Chemas

@Chemas nie rozumiem, chodzi o to, że realizm to ma być przełożenie swojej myśli na obraz? Ale to się nazywa adaptacja, nie realizm. Ty zaatakowałeś w swoim poście Cavilla, dlaczego ja nie miał bym tobie czegoś wytknąć? Równie dobrze, można do moich wypowiedzi się przyczepić, jeżeli piszę głupoty bo dzieki temu mogę przeanalizować swoją wiedzę i chwała za to. Fakt jest różnica między lekkim zaczepieniem a chamskim jak to miała w zwyczaju pewna osoba na tym portalu. Ale miło za pokrętne wyjaśnienie xD Wesołych życzę i mieszaj bigosa.

Chemas Bercik022

@Bercik022 spoko, wesołych, a bigos wyszedł okej, może i ja też zaczepny byłem nie potrzebnie i już nie będę kończył, mam złe doświadczenia z pewnego portalu, gdzie każdy chciał mieć ostatnie zdanie :)
Jeszcze raz Wesołych!

Sweet_Foxy Chemas

@Chemas O.o to zdziwione oczy. :-)

Chemas Sweet_Foxy

@Sweet_Foxy No popatrz, człowiek całe życie się uczy :)

Alter_Al Chemas

@Chemas Trzeba było prościej. Krasnale, czarodzieje, smoki i inne czarownice to czysty realizm. Każdy wie jak wyglądają, jak się zachowują, czy są dobre, czy złe. Problem pojawia się, gdy gość obrywa stalowym łomem przez łeb od młodszego brata King Konga, krzywi się lekko, poprawia grzywkę i rusza do kontrataku. To już kiepskie fantasy. Podobnie, gdy samochód po najechaniu na papierowy kubek po kawie wylatuje w powietrze, wykręca cztery salta wybuchając kilka razy. To już nawet nie jest fantasy.

Chemas Alter_Al

@Alter_Al dokładnie o to mi chodziło ;)

Bercik022 Alter_Al

@Alter_Al Realizm – wieloznaczny termin literaturoznawczy, oznaczający: tendencję charakteryzującą się dążeniem do maksymalnego zbliżenia dzieła literackiego do rzeczywistości i jej jak najlepszego, zgodnego z prawdą odwzorowania oraz obiektywnego przedstawienia świata rzeczywistego w utworze literackim. Smoki to nie realizm to fantastyka
Fantastyka – Fikcja spekulatywna to szeroka kategoria fikcji obejmująca gatunki z pewnymi elementami, które nie istnieją pod względem rzeczywistości, zarejestrowanej historii, natury i obecnego wszechświata, obejmująca różne tematy w kontekście nadprzyrodzonych, futurystycznych i wielu innych tematów wyobrażeniowych.
"Podobnie, gdy samochód po najechaniu na papierowy kubek po kawie wylatuje w powietrze, wykręca cztery salta wybuchając kilka razy. To już nawet nie jest fantasy." a to nie nazywa się fantastyka a "ABSURD".
Absurd – pojęcie określające sytuację, sformułowanie lub myśl będące wewnętrznie sprzeczne lub pozbawione sensu
"gość obrywa stalowym łomem przez łeb od młodszego brata King Konga, krzywi się lekko, poprawia grzywkę i rusza do kontrataku." a to to chyba słabe scenopisarstwo xD

Alter_Al Bercik022

@Bercik022 No to ja mogę tylko współczuć koledze, że nie wierzy w smoki. Przy okazji, czy kolega słyszał kiedyś o realizmie magicznym?

Bercik022 Alter_Al

@Alter_Al słyszałem i dalej jest to odwoływanie się do wyobraźni. Wierzę w smoka z Komodo. Wierzę w siłę wyobraźni ale mam na tyle oleju w głowie, że nie współczuję innym bo nie wierzą w wymyślone stwory i bóstwa w chmurach.

Alter_Al Bercik022

@Bercik022 Jak już jedziemy po oleju, to dla mnie za ślisko. Dziękuję, nie mam już nic więcej do powiedzenia.

Proszę czekać…