Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Król" – najbardziej oczekiwany serial ostatnich lat – premiera na płytach DVD i Blu-ray! 0

Już 27 kwietnia, Król – oryginalna superprodukcja CANAL+ pojawi się w sprzedaży w specjalnych wydaniach: czteropłytowym boxie DVD oraz dwupłytowym boxie Blu-ray.

fot. CANAL+ / materiał prasowe

Król to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.

Serial powstał na podstawie powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem. Sam autor powieści jest także współscenarzystą serialu. Za jego reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński, twórca nagrodzonego Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni, obrazu Ostatnia rodzina.

W serialu wystąpili: Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Boczarska, Borys Szyc, Kacper Olszewski, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Barbara Jonak, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Mikołaj Kubacki, Lena Góra, Piotr Pacek, Andrzej Seweryn, Aleksandra Konieczna, Adam Ferency, Bartłomiej Topa, Andrzej Szeremeta, Adam Bobik, Piotr Żurawski, Masza Wągrocka.

Wydania serialu Król na płytach DVD i Blu-ray będą miały specjalny i niecodzienny charakter. Będą wzbogacone szeregiem unikalnych materiałów dodatkowych oraz rozwiązań edytorskich.

Trwający ponad 8 godzin serial pojawi się na 4 płytach DVD. Wydanie DVD będzie zawierać blisko 4 godziny materiałów dodatkowych.

Wśród nich znajdą się:

  • oficjalne zwiastuny filmu
  • Prolog: rozmowa twórców serialu Szczepana Twardocha, Jana. P. Matuszyńskiego i Michała Żurawskiego
  • Pierwsza scena: materiał z reżyserem filmu przedstawiającym scenę otwierającą serial
  • Wizytówki bohaterów serialu: 24 filmy przedstawiające najważniejsze postaci serialu
  • Obraz/dźwięk/efekty – materiały o stronie produkcyjno-technologicznej serialu
  • Kulisy tematyczne serialu: materiały dotyczące scen, miejsc i elementów serialu- blisko godzinny dokument "Jak powstawał serial KRÓL"
  • "Miasta Rytm. Warszawa 1937" – specjalnie zrealizowany film dokumentalny o Warszawie 1937 roku

Na płytach DVD znajdą się także: napisy angielskie i polskie dla niełaszących oraz audiodeskrypcja.
Dwudyskowe wydanie Blu-ray w materiałach dodatkowych zwierać będzie: oficjalne zwiastuny filmu, materiał z reżyserem filmu przedstawiającym pierwszą scenę serialu oraz "Obraz/dźwięk/efekty" – materiały o stronie produkcyjno-technologicznej serialu. Edycja Blu-Ray będzie wzbogacona o specjalny booklet – książeczkę przedstawiającą głównych bohaterów serialu. Na płytach Blu-Ray znajdą się także napisy angielskie i polskie dla niesłyszących oraz audiodeskrypcja.

Źrodło: CANAL+ Polska - informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…