Netflix będzie miał wyłączność na filmy Sony, w tym "Spider-Mana" 0

Netflix zawarł nową, niesamowitą umowę z Sony Pictures, dzięki której nowe filmy studia trafią do sieci już kilka miesięcy po opuszczeniu kin.

Spider-Man Uniwersum

Umowa sprawi, że Netflix stanie się jedynym ekskluzywnym miejscem do przesyłania strumieniowego filmów Sony po ich tradycyjnym wyświetlaniu w kinach i na VOD. Obejmuje to największe marki studia, takie jak Spider-Man i wchodzi w życie z w 2022 roku. Należy jednak zauważyć, że ta umowa dotyczy wyłącznie praw do transmisji strumieniowej w USA. Niektóre z godnych uwagi tytułów studia, które pojawią się w przyszłym roku, to Spider-Man: Into the Spider-Verse 2, Morbius, Uncharted i Bullet Train.

Sony Pictures to świetny partner i cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę dzięki tej przyszłościowej umowie. To nie tylko pozwala nam przenieść ich imponującą listę ukochanych serii filmowych w USA, ale także ustanawia nowe źródło filmów premierowych dla miłośników Netflixa na całym świecie.

brzmi oświadczenie Netflixa

Kolejny ważny element umowy ma związek z filmami, które Sony zamierza produkować specjalnie do przesyłania strumieniowego lub równocześnie z premierą kinową udostępniać także w sieci. Netflix zobowiązał się do wyprodukowania kilku filmów w ramach nowo ogłoszonej umowy.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale wydaje się, że jest to ogromna wygrana dla obu stron. Sony, w przeciwieństwie do Paramount, Warner Bros. i Disney, nie ma własnej platformy do przesyłania strumieniowego. Tak więc największe franczyzy studia, które obejmują również Jumanji i Venoma, nie mają obecnie wyłącznego domu do streamowania. Oprócz nowych filmów Netflix będzie miał również opcję licencjonowania praw do wybranych tytułów z biblioteki Sony.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…