Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zakończenie zdjęć do drugiej serii serialu "Kruk" 0

Na planie drugiej odsłony serialu CANAL+ Kruk padł ostatni klaps. Już wkrótce widzowie poznają dalsze losy Adama Kruka, komisarza policji oddelegowanego do pracy w Białymstoku. Kruk to wielowarstwowa historia kryminalna, której akcja toczy się na mrocznym i klimatycznie tajemniczym Podlasiu.

fot. materiał prasowe / na zdjęciu Danuta Kierklo oraz Michał Żurawski, serial "Kruk"

Główny bohater, człowiek skomplikowany, rozdarty pomiędzy widmami trudnej przeszłości a tym co tu i teraz, po raz kolejny prowadzi skomplikowane śledztwo w niekonwencjonalnym i kontrowersyjnym stylu. Tłem jego zmagań jest pełne mistycyzmu Podlasie, z jego magią, ludowymi obrzędami i szeptuchami pełniącymi rolę znachorek – lekarek okaleczonych dusz. Obraz zilustrowany został poruszającą muzyką, czerpiącą z nut kresowego folkloru.

Kruk jest dynamiczny, mocny i wyrazisty. Unikalny klimat Białostocczyzny, znanej widzom z pierwszego sezonu dalej jest nieodzownym tłem dla wciągającej fabuły. To obraz złożony z historii niejednoznacznych, ale też pełnokrwistych postaci. Na ekranie, obok Michała Żurawskiego i Kasi Wajdy, pojawią się Magda Koleśnik oraz Leszek Lichota. To dla mnie aktorzy wybitni; mam nadzieję, że każda z tych postaci poruszy widza na tyle, żeby obejrzeć serial do samego końca. Gwarantuję, że podobnie jak w pierwszym sezonie, będzie warto.

Po pierwszym sezonie miałem wrażenie, że nie będę potrafił stworzyć nic bardziej mrocznego. Chwilę później usiadłem do pisania sezonu drugiego i okazało się, że granica mroku jest dużo dalej, niż mi się wydawało. Jest szansa, że Michał Żurawski mnie znienawidzi, bo wiem, że granie tej postaci sporo go kosztuje.

dodaje Jakub Korolczuk, pomysłodawca oryginalnej serii oraz autor scenariusza

W rolach głównych wystąpią Michał Żurawski, Katarzyna Wajda, Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak i Zbigniew Stryj.

Za drugą serię, podobnie jak przy Kruk. Szepty słychać po zmroku, odpowiadają – autor scenariusza Jakub Korolczuk i reżyser Maciej Pieprzyca. Autorami formatu są Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł, zdjęcia wykonał Witold Płóciennik, za skomponowanie muzyki odpowiada Bartosz Chajdecki. Scenografia to Agata Stóżyńska, kostiumy – Ewa Różewska, charakteryzacja – Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

fot. materiał prasowe / na zdjęciu Danuta Kierklo oraz Michał Żurawski

Droga do realizacji drugiego sezonu nie była prosta – czas pandemii jest wyzwaniem dla filmowców, a na dodatek zdjęcia zaplanowane na początek bieżącego roku pokrzyżowała nam śnieżna zima, nieplanowana w scenariuszach. Z dokończeniem serialu musieliśmy więc poczekać do marca. Wierzę jednak, że powstaje produkcja niezwykła i warta poniesionego wysiłku.

stwierdza Anna Różalska, dyrektor ds. produkcji oryginalnych i współprodukcji CANAL+

Serial, tak jak emitowany właśnie na antenie CANAL+ Klangor, produkuje Opus TV (Piotr Dzięcioł i Łukasz Dzięcioł). Spółka-matka firmy – Opus Film ma na swoim koncie m.in. oscarową Idę i Zimną wojnę, koprodukcje CANAL+.

Źrodło: Biuro prasowe CANAL+

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…