Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Smoleńsk" najgorszym filmem w historii? Trafił na szczyt najniżej ocenianych tytułów na IMDB 1

Polska produkcja zatytułowana Smoleńsk znalazła się na pierwszym miejscu listy "Bottom 250" portalu IMDB. Niestety nie jest to powód do dumy, ponieważ owa lista prezentuje nam najniżej oceniane tytuły filmów na tym największym filmowym portalu na świecie.

fragment plakatu promującego film "Smoleńsk"

Smoleńsk to niezwykle głośna polska produkcja w reżyserii Antoniego Krauzego, która traktuje o tragicznych wydarzeniach z dnia 10 kwietnia 2010 roku, kiedy to polski samolot Tu-154M rozbił się w Smoleńsku. Zginęło wówczas 96 pasażerów, w tym prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński oraz jego małżonka Maria Kaczyńska.

Film pomimo tego, że był szeroko komentowany nie odniósł sukcesu frekwencyjnego, a tym bardziej artystycznego. Smoleńsk spotkał się z miażdżącą falą krytyki ze strony dziennikarzy branżowych oraz zwykłych widzów, co zresztą bardzo dobrze pokazują średnie ocen na portalach filmowych (na FDB użytkownicy oceniają go na 2,7).

Jeszcze gorzej wypada ocena na największym filmowym portalu na świecie, czyli IMDB. Produkcja zgromadziła niemalże 30 tys. głosów, które przełożyły się na ocenę… 1,2. Taki wynik sprawia, że Smoleńsk jest najgorzej ocenianym tytułem i piastuje pozycję lidera na liście "Bottom 250". Co ciekawe na miejscu 50. znajdziemy inny film rodzimej produkcji, czyli 365 dni.

Jeśli chcielibyście zobaczyć, jak prezentuje się pełny ranking, to zapraszamy do kliknięcia w ten link: BOTTOM 250.

Źrodło: IMDB

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Camizi

Pamiętam, jak trolle dorwały się do tego filmu na imdb i w obsadzie widniały m.in. Tupolew i Janusz Tracz :V
Galeria też była niczego sobie.

mala_madi

Aż chyba w końcu obejrzę. :p

KrecikOwsik

Ten film jest tragicznie słaby, to prawda. Ale 365 dni jednak gorsze.

ar23s

Czytając opinie o tym "dziele" kinematografii jakoś nie jestem zaskoczony.

Proszę czekać…