Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reżyser "Konga" nakręci aktorską wersję "Gundama" 0

W 2018 roku, w trakcie Anime Expo po raz pierwszy ogłoszono plany realizacji filmu aktorskiego na podstawie mangi "Gundam", w której najważniejszą rolę odgrywają ogromne roboty. Dzisiaj mamy dla Was nowe informacje dotyczące tego projektu.

fragment plakatu promującego serial "Kidô senshi Gundam Seed"

Na początek warto zauważyć, że widowisko o wielkich robotach trafiło w ręce amerykańskiej platformy streamingowej Netflix. Włodarze amerykańskiego giganta zdecydowali się na powierzenie stanowiska reżyserskiego człowiekowi, który odpowiada za film Kong: Wyspa Czaszki. Tą osobą jest oczywiście Jordan Vogt-Roberts.

Scenariuszem zajmie się natomiast Brian K. Vaughan, który dodatkowo będzie pełnił funkcję producenta. W realizacji produkcji udział będą brać także Legendary Pictures i Sunrise Produce. Co ciekawe wytwórnia Legendary Pictures ma już na swojej liście filmy z wielkimi robotami. Mowa o kinowej franczyzie "Pacific Rim", która nie będzie kontynuowana – przynajmniej na razie się na to nie zanosi.

Początki "Gundama" sięgają 1979 roku, kiedy to udało się spopularyzować gatunek z wielkimi robotami w roli głównej. Historia osadzona jest w epoce, w której ludzie musieli wyemigrować do kolonii kosmicznych z powodu rosnącej populacji na Ziemi. Finalnie decydują się oni na rozpoczęcie wojny o niepodległość z Ziemianami, a w bitwach udział biorą roboty pilotowane przez ludzi.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…