Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Przerażająco niska oglądalność Oscarów - najniższy wynik w historii 3

Od lat trwa spadkowy trend, jeśli chodzi o oglądalność Oscarów. W tym roku wyniki są jednak przerażająco niskie.

na zdjęciu Anthony Hopkins, film "Ojciec"

93. ceremonia rozdania Oscarów zanotowała aż 58% spadek oglądalności względem roku ubiegłego. Już wtedy wyniki były źle przyjęte, jednak tegoroczne słupki są przerażająco niskie. Według wstępnych wyników oglądalności firmy Nielsen, Oscary obejrzało około 9,85 miliona widzów. Najważniejsza grupa demograficzna, czyli 18-49, bardzo nisko oceniła imprezę, na domiar złego spadek oglądalności wśród tej grupy wyniósł 64,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Oczywiście liczby mogą jeszcze ulec zmianie, ale raczej nie na tyle, aby Oscary 2021 osiągnęły dużo lepszy wynik. Tym samym tegoroczna gala zalicza niechlubny rekord – żadna wcześniejsza impreza w historii rozdania złotych rycerzyków nie miała tak niskiej oglądalności.

Na pewno Oscarom nie pomaga fakt, że na gali nie zjawił się także Anthony Hopkins, który ku zaskoczeniu wszystkich zgarnął statuetkę nieżyjącemu już Chadwickowi Bosemanowi. Co ciekawe organizatorzy gali zdecydowali się na wręczenie Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego… na samym końcu. Miało to prawdopodobnie być docenienie zmarłego aktora – finalnie to Brytyjczyk zdobył nagrodę. Hopkins opublikował w sieci wideo, w którym dziękuje za Oscara i składa hołd Bosemanowi.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Elizabeth_Linton

A ja zwróciłam uwagę na fryzurę Frances McDormand. Wygląda jakby dopiero wstała z łóżka. Widać że ma te Oscary w tyle.

Asmodeusz

najpierw powprowadzali jakieś ograniczenia a teraz się dziwią, a swoją drogą jaką rolą ten Boseman tak zabłysnął

ana481516 Asmodeusz

@Asmodeusz Też się zastanawiam…

ana481516

Oskary i tak są przereklamowane. Poza tym filmy i aktorzy, którzy powinni zgarniać statuetki są bardzo często pomijani.

Bercik022 ana481516

@ana481516 to że Rami Malek dostał oscara za takiego baita oscarowego jakim był Bohemian a nie Viggo Mortensen za Greenbook to akademii nie daruję chyba nigdy. W zeszłym roku "troszeczkę" to odpokutowali ale dalej smród wisi tam wysoko.

ges28

Ja nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem Imprezę Oskarową i byłem naprawdę ciekawy co oni tam wybiorą.To już nie te czasy.Przedtem był taki hype na Oskary teraz to wolę wiedzieć o Grammy lub coś z Europy.

ana481516 ges28

@ges28 Ja ostatni raz oglądałam chyba z 4 lata temu

Khaosth

Wniosek jest prosty – na wynikach zależało niecałej połowie widzów, cała reszta oglądała galę tylko dla jej blichtru i ekstrawaganckich wybryków modowych. :)

Proszę czekać…