Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Ewan McGregor jako słynny projektant mody w miniserialu Netflixa ''HALSTON'' 0

Platforma Netflix prezentuje pierwszą zapowiedź biograficznego miniserialu HALSTON, który przybliży nam postać słynnego projektanta mody Roya Frowicka, znanego światu jako Halston. W jego postać wciela się aktor znany z uniwersum Gwiezdnych wojen – Ewan McGregor.

fragment plakatu promującego serial ''HALSTON''

HALSTON to nieznana historia błyskawicznego wzlotu i równie szybkiego upadku pierwszego amerykańskiego projektanta mody, który zyskał status celebryty. Jego nazwisko dało początek imperium. Jego styl ukształtował epokę. Historia błyskawicznej sławy i równie szybkiego upadku amerykańskiego projektanta mody — Halstona.

Stał się on synonimem luksusu, seksapilu, statutu i sławy, definiując sukces w Nowym Jorku lat 70. i 80. ubiegłego wieku. W wyniku wrogie przejęcia musiał podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu – nazwy Halston.

Poniżej wspomniana zapowiedź.

Za scenariusz do miniserialu odpowiada Sharr White, który oparł go na książce Stevena Gainesa noszącej tytuł Simply Haston: The Untold Story. HALSTON wyreżyserował Daniel Minahan, który wraz z Ryanem Murphy'm pełni funkcję producenta wykonawczego. W obsadzie oprócz wspomnianego McGregora znajdują się także m.in. Rory Culkin jako reżyser Joel Schumacher, Krysta Rodriguez jako Liza Minnelli, Bill Pullman jako David Mahoney, Kelly Bishop jako Eleanor Lamber, Vera Farmiga jako Adele, Rebecca Davan jako Elsa Peretti i Gianfranco Rodriguez jako Victor Hugo.

Premiera serialu na Netflix już 14 maja 2021 roku.

Źrodło: ComingSoon, Youtube

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…