Mark Millar mówi o Wanted 2 0

Autor komiksu powiedział, że trwają prace nad sequelem Ściganych

Mark Millar jest autorem komiksu na podstawie którego został nakręcony film Timura Bekmambetova Ścigani z Jamesem McAvoyem i Angeliną Jolie w rolach głównych.

WantedWanted

W wywiadzie powiedział, że dwójka jest już w fazie planowania i spytali go, jak mógłby rozwinąć niektóre rzeczy w filmowym sequelu. Zatem będzie współpracować przy sequelu. Wszystko zależy oczywiście od zysków. Sam Millar stwierdził, że I tak wszyscy wiedzą, że ten film zarobi kupę kasy.

Młody mężczyzna (McAvoy) odkrywa, że jego zaginiony ojciec jest skrytobójcą. Gdy zostaje zamordowany syn werbuje się do organizacji dla której pracował jego ojciec, gdzie jest trenowany przez człowieka o nazwisku Sloan (Freeman), by zająć miejsce swego ojca.

Premiera w piątek. Przeczytaj naszą recenzję!

Kilka informacji o Ściganych z pressbooków!

W roku 2008, świat pozna bohatera nowej generacji: Wesleya Gibsona.

Wizjonerski reżyser TIMUR BEKMAMBETOV (Straż dzienna – przebój wszechczasów rosyjskiego kina) przedstawia wewnętrzną przemianę 25-letniego Wesa (McAvoy), faceta, który nienawidzi swojego życia i ma na to całkiem dobry powód – jego życie po prostu jest do bani.

W pracy, szef żyje tylko po to, żeby znęcać się nad nim na oczach kolegów. W domu, jego własna dziewczyna przyciąga jak seksualny magnes wszystkich – łącznie z tak zwanym najlepszym przyjacielem – oprócz niego. Nic więc dziwnego, że nieudacznik Wes, między składającymi się z wegetariańskiego tofu posiłkami, łyka dziesiątki tabletek zapobiegającym atakom paniki.

Pewnego dnia jego marna egzystencja się kończy. W jego życie wkracza bowiem Fox (Jolie), dziewczyna pracująca dla Bractwa – liczącej wieki ligi świetnie wyszkolonych zabójców, kierujących się mottem: Zabicie jednej osoby, oznacza ocalenie dla tysięcy.

Wes podąża śladem pracującego kiedyś dla Bractwa ojca i wyzwala uwięzioną w sobie od dawna bestię. Okazuje się, że zabijanie ma we krwi. Rozpoczyna żmudne szkolenie pod okiem Fox i ekipy, której przewodzi enigmatyczny lider Bractwa, Sloan (Freeman). Neofita rozwija w sobie błyskawiczny refleks i nadludzką wręcz sprawność. Zresztą nikt nie mówił, że zostanie zabójcą będzie łatwe.

Nieudacznik odradza się jako złoty chłopiec Bractwa. Wes zaczyna nowe życie dokonując „serwowanej na zimno” zemsty na dręczycielach z przeszłości. Jednak w miarę upływu czasu, słodki smak władzy staje się coraz bardziej gorzki. Wes zdaje sobie sprawę z tego, że intencje jego towarzyszy nie są takie szlachetne, jak to początkowo wyglądało. Młody człowiek otrzymuje lekcję, której nikt wcześniej nie był w stanie mu udzielić: To tylko on sam może kontrolować swoje przeznaczenie.

WantedWanted

Można powiedzieć, że tworzenie wiarygodnych światów, które tak naprawdę nie istnieją to specjalność Timura Bekmambetova – chociaż on twierdzi, że filmowy świat przypomina nasz własny, jest tylko trochę bardziej dziwaczny i spotęgowany.
Mówi producent Marc Platt, „Mamy nadzieję, że widzowie będą się dobrze bawić na naszym filmie, a jednocześnie zobaczą coś niezwykle oryginalnego.”

„Naprawdę interesujące jest to, że to właśnie James gra bohatera akcji, a przecież nie jest gwiazdą takiego rodzaju kina,” komentuje Angelina Jolie. „Jednak właśnie z nim łatwiej będzie widzom się identyfikować. James bardzo mnie zaskoczył. Jest jak każdy przeciętny człowiek i naprawdę świetnie się to ogląda.”
A jak czuje się bohater – zwyczajny człowiek? „Drzemiący we mnie czternastoletni chłopiec był bardzo podekscytowany możliwością zagrania w Wanted: Ścigani,” mówi James McAvoy. „Doceniam możliwość zagrania Wesleya. Jeśli jednak mam być szczery, to nawet kiedy miałem 14 lat nie byłem tak mocno poobijany. W każdym razie świetnie się bawiłem. To było fantastyczne.”

Timur Bekmambetov podsumowuje: „Wanted: Ścigani opowiada historię zwyczajnego człowieka, który odkrywa zupełnie inny świat… który zresztą przez cały czas istniał tuż obok niego. Czasem zdarza się tak, że dosłownie tuż za rogiem znajdują się okolice, w których nigdy w życiu nie byłeś. Pewnego dnia zmieniasz jednak trasę i odkrywasz nowe miejsca. Wes po prostu nie wiedział, że ten świat istnieje. Co zrobi teraz, kiedy już tam się znalazł?”

„Wszystko, co ci powiedzieli, to kłamstwo.” – Cross, Wanted: Ścigani, 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…