Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Scenarzysta Jamesa Bonda obawia się, że franczyza zmieni się w bondowskie MCU 1

John Logan, scenarzysta filmu Skyfall, ma spore obawy po tym, jak Amazon zdecydował się kupić wytwórnię MGM. Jak łatwo się domyślić sprawa rozchodzi się o jedną z najpopularniejszych franczyz w dziejach kinematografii.

Daniel Craig, "Nie czas umierać"

John Logan określił wytwórnię MGM, jako "rodzinną firmę, która była starannie pielęgnowana i prowadzona pomimo zmieniających się czasów". Oczywiście scenarzysta podkreśla także ważną rolę Barbary Broccoli i Michaela Wilsona w tworzeniu cyklu o Jamesie Bondzie. Pomimo tego, że oficjalnie mają oni nadal kreatywną kontrolę nad franczyzą mimo przejęcia MGM przez Amazona, to Logan nie jest pewien, czy potrawa to zbyt długo.

Co się stanie, jeśli korporacja, taka jak Amazon, zacznie domagać się głosu w procesie twórczym? Co stanie się z koleżeństwem i kontrolą jakości, jeśli pojawi się pan analityk z Amazona analizujący każdą decyzję? Co się stanie, gdy grupa fokusowa zgłosi, że nie lubi Bonda pijącego martini? Ten angielski akcent może być nieco odmienny, więc moglibyśmy mieć nieco więcej amerykańskości?

zastanawia się Logan

Oczywiście w dzisiejszych czasach nie filmy o Agencie 007 są wyznacznikiem rozrywkowej i komercyjnej jakości, a widowiska komiksowe. Szczególnie te realizowane przez Marvel Studios. Produkcje o trykociarzach biją kolejne rekordy popularności i tak naprawdę każdą wytwórnia w Hollywood chciałby mieć uniwersum podobne do tego, które udało się stworzyć Kevinowi Feige'owi i jego ludziom. Tego obawia się Logan.

Scenarzysta nie chciałby, aby Amazon poszedł w tym samym kierunku i sprawił, że przez decyzje korporacyjnych analityków i producentów Agent Jej Królewskiej Mości zatraci swoją wyjątkowość. W ten sposób marka, którą wykreowali przez te wszystkie lata Broccoli i Wilson, zmieni się w zwykły towar i coś normalnego.

Przypomnijmy, że Amazon połączył się z MGM w ramach umowy. Amerykańska firma zapłaciła 8,45 miliarda dolarów za studio, co oznacza, że ​​korporacja kierowana przez Jeffa Bezosa jest teraz właścicielem praw do kilku bardzo rozpoznawalnych franczyz filmowych i telewizyjnych.

Źrodło: NYTimes.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Bercik022

John Logan zazdrosny, że marka należy juz do kogoś innego ale oczywiście nie słucha wypowiedzie producentów głównych, którzy sami mówili, że proces tworczy dalej należy do nich. Wątpię by Amazon wpływał mocno na ich twórczość.

john6

James Bond jest jeden, podobnie Rambo jest jeden i kilku innych bohaterów. Są produkcje wieloosobowe i jest J. Bond. Ten tytuł i tak jest już mocno komercyjny i nie ma sensu rozdrabniać go na mniejsze. Z ekipą to nie będzie Bond, raczej tytuł musiałby być: wesoła ekipa szalonych zabójców i gościnnie Janek Bond

Proszę czekać…