"Blacula" powróci! MGM zrestartuje kultowy klasyk 0

Spośród wszystkich ogłoszonych ostatnio restartów, prawdopodobnie jednym z najbardziej zaskakujących dodatków do listy jest film z gatunku Blaxploitation z lat 70., Blacula. Jest to kultowy horror z 1972 roku, gdzie tytułowej roli wystąpił William Marshall.

na zdjęciu William Marshall w filmie "Blacula"

Variety donosi, że będąc wznowieniem dawno martwej serii, film faktycznie posłuży jako nowy rozdział w historii, która rozpoczęła się w Blaculi i była kontynuowana w sequelu Scream Blacula Scream, który ukazał się w następnym roku.

Reboot zostanie wyreżyserowany przez Deona Taylora (Policja i rasizm), który będzie również współtworzył scenariusz z Micah Ranum. W oświadczeniu Taylor omówił, dlaczego uważa, że ​​nadszedł właściwy czas, aby ponownie uruchomić franczyzę dla nowej publiczności.

Blacula jest prawdopodobnie jedną z najbardziej prestiżowych serii i jest zaliczana do kultowych pozycji, ponieważ zrodziła falę horrorów Blaxploitation, które zmieniły formę, jak nasi ludzie są postrzegani na dużym ekranie. To oszałamiające, że ta seria nigdy nie zyskała energii ani uznania, jakie otrzymały inne filmy gatunkowe przez lata, ale ten restart ma to wszystko zmienić. Dziękuję Aaronowi, Brendzie i zespołowi Bron, a także wszystkim w MGM za przyłączenie się do nas w tej przygodzie. Obiecujemy tchnąć nowe życie w kultową postać Blaculi, która przemówi do publiczności na całym świecie!

wyjawił Deon Taylor

Przypomnijmy, że film opowiada historię afrykańskiego księcia, który złożył wizytę hrabiemu Draculi, aby poprosić go o zaprzestanie handlu niewolnikami na Atlantyku. Hrabia odmawia, a zamiast tego rzuca klątwę na księcia, który budzi się dwieście lat później, aby zemścić się na tych, którzy zarobili i ograbiali jego lud z ich dziedzictwa.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…