Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Mistrz" - film o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz z oficjalnym zwiastunem 0

Już 27 sierpnia do kin trafi jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku – Mistrz z Piotrem Głowackim. Prezentujemy oficjalny zwiastun i plakat produkcji inspirowanej historią Tadeusza Pietrzykowskiego, który podczas wojny walczył o życie na obozowych ringach.

"Mistrz"

Jest to przede wszystkim opowieść o niezwykłym człowieku, który dzięki swojej pasji i umiejętnościom pokazał, że nawet w tak nieludzkich warunkach można pokonać zło i zachować godność. Tworząc scenariusz, podjąłem się tematu, który jest mi szczególnie bliski poprzez osobę dziadka, ocalałego z zagłady więźnia Auschwitz – podkreśla reżyser Maciej Barczewski. Tytuł „Mistrz” traktuję jako słowo, które ma wiele różnych definicji i interpretacji. Cały film jest próbą odpowiedzi na pytanie: Co to znaczy być mistrzem?

mówi odtwórca głównej roli Piotr Głowacki

Akcja filmu rozgrywa się w początkowym okresie funkcjonowania obozu koncentracyjnego Auschwitz. Przedwojenny mistrz Warszawy w wadze koguciej Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, trafił do niego w pierwszym transporcie w 1940 roku. Więzień 77, bo takim numerem został oznaczony, stoczył podczas 3-letniego pobytu kilkadziesiąt zwycięskich pojedynków na ringu, w których stawką było jego życie. Dla współwięźniów stał się symbolem nadziei na przetrwanie i pokonanie nazistowskiego terroru.

Źrodło: Galapagos Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

AdolfHimler

Coś tam słyszałem o tym więźniu.

Proszę czekać…