Konkurs wiedzy o filmie Cinema City 0

Zbliża
się druga edycja Internetowego konkursu wiedzy filmowej,
organizowanego przez Cinema City.

Wakacyjna akcja wystartuje 1 lipca o godzinie 10:00.

Konkurs Cinema CityKonkurs Cinema City

Przez 8 tygodni koneserzy kina będą walczyć nie tylko o miano najlepszego znawcy gatunków filmowych, ale i o ponad 20000 nagród, m.in. walkmany Sony, pralki, lodówki i zmywarki Mastercook oraz nagrodę główną – Forda Kugę.

Ideą konkursu jest gra przez Internet. Entuzjaści kina, którzy zalogują się na stronie www.cinema-city.pl, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę, ale także dobrze się bawić.

W tym roku podzieliliśmy konkurs na etapy, w których stawiamy uczestnikom pytania z 8 gatunków filmowych – komedii, fantasy, animacji, science fiction, horroru, przygody, kryminału, musicalu. Dzięki temu, każdy może spróbować szczęścia odpowiadając na pytania w zakresie swojego ulubionego gatunku filmowego. Każdy etap zapowie Marcin Prokop, którego filmowe wcielenia będzie można śledzić w Internecie – mówi Iwona Kuźnik, Dyrektor marketingu i PR Cinema City.

Na pytania w konkursie odpowiada się na zasadzie quizu – wystarczy zaznaczyć 1 z 4 odpowiedzi. Na początku gry pytania będą łatwiejsze, a z biegiem czasu stopień trudności wzrośnie. O miejscu w rankingu decydują nie tylko prawidłowe odpowiedzi, ale także czas w jakim zostaną udzielone.

Pięćdziesięciu najlepszych graczy zakwalifikuje się do Wielkiego Finału, który odbędzie się 30 sierpnia w Warszawie w Cinema City Bemowo w jedynej w Polsce interaktywnej sali kinowej. Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni do Warszawy na koszt organizatora. Dla dziennikarzy z miast, z których pochodzą finaliści również zostanie zorganizowany przyjazd na Wielki Finał. Na uczestników eventu czekają specjalne atrakcje. Główny zwycięzca odjedzie nowym Fordem Kuga.

Dodatkową formą zabawy w wakacyjnym konkursie Cinema City jest tzw. bonus day, który będzie miał miejsce co czwartek. Wówczas trzeba będzie odgadnąć hasło umieszczone na planszy konkursowej.

W ubiegłorocznej edycji internetowego konkursu wiedzy o kinie wzięło udział ponad 20 000 Internautów. Mamy nadzieję w tym roku pobić ten wynik. Na bieżąco będziemy informować o wynikach rywalizacji udostępniając rankingi najlepszych graczy i miast – informuje Iwona Kuźnik, Dyrektor marketingu i PR Cinema City.

Więcej informacji o konkursie na www.cinema-city.pl

Cinema City – największy w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej i Izraelu operator kin wielosalowych. Ma ok.44% udział w rynku krajowym, biorąc pod uwagę liczbę sprzedanych biletów. Spółka Cinema City jest także aktywna w segmentach związanych z kinami: reklamy kinowej oraz dystrybucji filmów. Spółki grupy Cinema City, budując nowoczesne centra handlowe, realizują projekty deweloperskie zwiazane z rozwojem własnej sieci kin. Spółka dystrybuuje filmy na płytach DVD na Węgrzech, w Czechach i w Izraelu.Cinema City to 63 multipleksy, w tym 8 kin IMAX.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…