Sandra Oh powraca na mały ekran w zwiastunie serialu "Pani dziekan" 0

Sandra Oh powróci na mały ekran w najbliższej przyszłości dzięki swojej wiodącej roli w nowej produkcji Netflixa zatytułowanej Pani dziekan. Serial opowiada o perypetiach dr Ji-Yoon Kim, która staje na czele wydziału anglistyki na prestiżowym uniwersytecie w Pembroke.

fragment plakatu serialu "Pani dziekan"

Ji-Yoon jest pierwszą kobietą na tym stanowisku i jedną z niewielu niebiałych pracownic uczelni, przez co na co dzień musi stawiać czoła wielu wyjątkowym wyzwaniom. Starsi pracownicy boją się zmian, podczas gdy nowa krew, jaką jest profesor Yasmin McKay (Nana Mensah), agituje za nią. Ji-Yoon próbuje pogodzić swoje nowe obowiązki administracyjne, relacje z bliskimi współpracownikami, którzy byli u władzy zanim została szefową, z macierzyństwem swojej małej córki Ju Ju (Everly Carginilla) i opieką nad ojcem Habim (Ji Yong Lee).

Reżyserem wszystkich epizodów jest Daniel Gray Longino. Amanda Peet jest producentką wykonawczą, scenarzystką i showrunnerką. Wśród producentów znajdują się również Sandra Oh, David Benioff, D.B. Weiss, Bernie Caulfield i Daniel Grey Longino. Skrypt pisali również Annie Julia Wyman, Richard E. Robbins, Jennifer Kim i Andrea Troyer.

W rolach głównych: Sandra Oh, Jay Duplass, Holland Taylor, Bob Balaban, Nana Mensah, David Morse, Everly Carganilla.

Sześcioczęściowa seria ma wystartować już 20 sierpnia na Netflix.

Źrodło: netflix

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…