Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zaskakująca notatka od Warner Bros. Pictures dotycząca scenariusza "Człowieka ze stali" 0

Nikogo nie musimy przekonywać, że w biurach Warner Bros. Pictures nie do końca wiedzą co robią. Potwierdzeniem tej tezy jest anegdota, którą zdradził scenarzysta widowiska Człowiek ze stali, David S. Goyer.

Henry Cavill - "Człowiek ze stali"

David S. Goyer, czyli scenarzysta filmu Człowiek ze stali, który zapoczątkował tak zwane DC Extended Universe, opowiedział w wywiadzie, którego udzielił The Hollywood Reporter, zaskakującą historię notatki, którą otrzymał od wytwórni Warner Bros. Pictures.

Jedna notatka, którą dostałem, dotyczyła "Człowieka ze stali", w którym zakończenie polega na wykorzystaniu przez Supermana kapsuły, w której przybył jako dziecko, w celu zestrzelenia statku generała Zoda. Notka, którą dostaliśmy ze studia, mówiła: "Musisz to zmienić". Zapytaliśmy, więc dlaczego? Odpowiedzieli: "Ponieważ jeśli Superman użyje tej kapsuły i zostanie ona zniszczona podczas ratowania miasta, jak wróci do domu na Krypton?". Zapanowała wówczas długa cisza i powiedzieliśmy: "Krypton wybuchł, widzieliście 30-minutowy film o tym".

zdradza scenarzysta

Jak widać ówcześni włodarze Warner Bros. Pictures niezbyt interesowali się tym, co mają do przekazania im twórcy i nie potrafili zaznajomić się z takimi podstawowymi kwestiami, jak pochodzenie Supermana i jego historia. Najwidoczniej producenci mają gdzieś jedno z najbardziej kluczowych wydarzeń w historii Człowieka ze stali – czyli zniszczenie jego rodzimej planety.

Co o tym myślicie?

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bercik022

To jeszcze było przed Walterem Hamadą więc faktycznie takie rzeczy nie dziwią :P

Proszę czekać…