Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Universal wyłoży 400 milionów dolarów na nową trylogię "Egzorcysty" 0

David Gordon Green, który odniósł niebywały sukces z nowym Halloween, dostał kolejną szansę na odświeżenie klasyka grozy. Tym razem padło na jeden z najbardziej przerażających filmów w historii kina – Egzorcystę!

Max von Sydow w filmie "Egzorcysta"

Czyżbyśmy mieli narodziny nowego króla grozy w Hollywood? Po sukcesie Halloween David Gordon Green od razu otrzymał szansę nakręcenia kontynuacji, która w tym roku zawita do kin – Halloween zabija. Już teraz filmowiec dostał sposobność kontynuowania swojej kariery w tym gatunku. Twórca wraz z firmą producencką Blumhouse Productions zamierzają wskrzesić Egzorcystę na podobnym zasadach.

W przypadku horroru o Michaelu Myersie mieliśmy do czynienia z powrotem gwiazdy franczyzy – Jamie Lee Curtis. Nie inaczej będzie z Egzorcystą. Na ekranie zobaczymy Ellen Burstyn. Najciekawsze jest jednak to, że wytwórnia Universal Pictures zamierza wyłożyć ogromne pieniądze na… całą trylogię. Już teraz mówi się, że budżet trzech filmów będzie wynosił 400 milionów dolarów!

Z wypowiedzi Greena wynika, że trylogia będzie bezpośrednią kontynuacją oryginalnego „Egzorcysty Williama Friedkina. Burstyn powróci do swojej roli, Chris MacNeil. Główną rolę zagra Leslie Odom Jr., która wcieli się w ojca opętanego dziecka, który za wszelką cenę musi znaleźć Chris MacNeil w celu uzyskania pomocy.

Pierwszy film z trylogii pojawi się w kinach pod koniec 2023 roku. Zgodnie z warunkami umowy, drugi i trzeci film mogą zadebiutować na platformie Peacock.

Źrodło: IndieWire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…