3 sierpnia rusza 4. edycja festiwalu kina gatunkowego Octopus Film Festival 0

W dniach 3-8 sierpnia do gdańskich kin oraz innych ciekawych miejsc zawita już po raz czwarty Octopus Film Festival – sześciodniowy przegląd najciekawszych propozycji kina gatunkowego z całego świata, organizowany przez dystrybutora filmowego Velvet Spoon. Podczas festiwalu obejrzymy 46 filmów, w tym 10 polskich premier, a jak co roku jedną z największych atrakcji będzie ukryty pokaz z nieznaną lokalizacją i tytułem. Tegoroczna edycja rozpocznie się pokazem filmu z Sundance – będzie to Gorejący świat Carlson Young, oparty na pierwszej powieści science fiction napisanej przez kobietę, Margaret Cavendish, w 1666 roku.

4. Octopus Film Festival, aut. Ada Zielińska (Materiały prasowe)

Cykl znany z poprzednich edycji jako Nowe Kino Gatunkowe zamienia się w tym roku w Konkurs Główny. O Nagrodę Publiczności Octopus Film Festival 2021 powalczą między innymi: Kręgosłup nocy w reżyserii Philipa Gelatta i Morgan Galen King – animacja rotoskopowa odwołująca się do fantasy oraz fimów animowanych dla dorosłych, Żądza krwi Amelii Moses – horror o piosenkarce, która zaczyna odkrywać w sobie wilkołaka, Ucieczka Akilli Charlesa Officera – gangsterski kryminał/film noir poruszający problem rasowych napięć, czy polsko-amerykańska koprodukcja w reżyserii Filipa Jana Rymszy Komar – o analityku giełdowym, na którego życie intensywnie wpływa pewien wspomniany komar. Wszystkie wymienione filmy będą miały podczas festiwalu swoją polską premierę.

Na uwagę zasługują również lubiane przez widzów pokazy VHS Hell, które w tym roku zostaną pokazane z lektorem czytającym dialogi na żywo. W ramach sekcji zaprezentowane zostaną indonezyjska produkcja Amerykański łowca Arizala, czytana przez Mateusza Gołębiowskiego oraz Xtro Harry’ego Bromleya Davenporta – horror science fiction z Piotrem Czeszewskim w roli lektora. Na żywo usłyszymy również Katarzynę Figurę, która przeczyta dialogi do thrillera Paula Verhoevena Nagi instynkt.

Wśród seansów specjalnych zobaczymy w tym roku między innymi Moon Duncana Jonesa w namiocie sferycznym w Doku Cesarskim, Pi Darrena Aronofsky’ego w gdańskim Plenum, Turbo Kida w reżyserii François Simarda, Anouk Whissell, Yoanna-Karla Whissella na stoczniowym Dziedzińcu 66A, a także Łowcę Androidów Ridleya Scotta na terenie Elektrociepłowni Gdańsk. Nie zabraknie także filmów z cyklu Malinobranie – zobaczymy tu dwie wybitnie złe produkcje: Egzorcysta 2: Heretyk Johna Boormana i Robot Monster Phila Tuckera.

Octopus Film Festival zaprezentuje w tym roku również filmy dokumentalne o historii kina – Gęstwa mroczna, dni zaklęte: historia folk horroru Kier-La Janisse’a, Królowie wideo Lukáša Bulavy o historii rozwoju kaset wideo w byłej Czechosłowacji, Niezupełnie Hollywood Marka Hartleya, czyli dokument o australijskich filmach gatunkowych lat 70. i 80.

W sprzedaży są zarówno bilety na pojedyncze seanse, jak również cieszące się dużą popularnością karnety. Więcej informacji o festiwalu oraz program wydarzeń można znaleźć na stronie Organizatora

Źrodło: https://octopusfilmfestival.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…