Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wentworth Miller - gwiazda serialu "Skazany na śmierć" - ma autyzm 0

Wentworth Miller poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zdiagnozowano u niego autyzm. Gwiazdor serialu Skazany na śmierć chciałby także zwiększyć świadomość i wsparcie dla społeczności ze spektrum zaburzeń autystycznych.

Wentworth Miller - "Skazany na śmierć"

Wentworth Miller to dla wielu polskich fanów seriali aktor wręcz kultowy. Na zawsze zapisał się w historii telewizji rolą Michaela Scofielda w hitowej serii Skazany na śmierć. Teraz aktor poinformował swoich sympatyków na Instagramie, że jakiś czas temu zdiagnozowano u niego autyzm.

Miller wyjawił, że tej jesieni minie rok, od kiedy usłyszał od lekarzy diagnozę. Aktor dodał, że spektrum zaburzeń autystycznych, które posiada tak naprawdę miało kluczowe znaczenie dla tego kim jest. Podziękował dobrym ludziom, którzy przez wszystkie lata jego kariery nie próbowali go w żaden sposób zmieniać.

Gwiazda Skazanego na śmierć, ale także seriali komiksowych od DC, w których wcielił się w postać Kapitana Colda, zamierza wspierać społeczność dotkniętą spektrum zaburzeń autystycznych, ale pod żadnym pozorem nie chce robić z siebie jakiegoś eksperta. Liczy na to, że świadomość reszty ludzi się zwiększy. Dodatkowo Wentworth Miller skrytykował proces diagnostyczny autyzmu dla dorosłych, który według niego jest zbyt długi i wadliwy. Potrzeba zmian i aktualizacji systemu diagnostycznego.

Źrodło: Instagram

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…